Eğitimci Yazar Vakkasoğlu Ramazan Medeniyetini Anlattı

  0
  120

  Adıyaman Belediyesinin Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları Adıyla Başlattığı, Ramazan Etkinlikleri Kapsamında Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu Adıyamanlılarla Buluştu.
  Demokrasi Parkında her akşam teravih namazı sonrası düzenlenen Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu, ‘Ramazan Medeniyeti’ konusu üzerine Adıyamanlılarla sohbet etti.
  Düzenlenen sohbete; Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürü Savaş Bütün ve çok sayıda vatandaş katıldı.
  Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu yapmış olduğu sohbette; “Ramazan medeniyetinden nasiplendiysek eşimize, çocuklarımıza, ailemize, yakınlarımıza gönlümüzü daha çok açacağız. Kul hakkına girmeyeceğiz. Bütün ibadetlerin sonucu güzel ahlaktır. Anne- babalarınızın kıymetini bilin. Büyükleri de kitap gibi okumalı. Bir babanın evladına duası Peygamberin ümmetine duası kadar kıymetlidir. Ramazan medeniyetinde evlatlarımıza sevgiyi öğreteceğiz. Allah bizi sevgiyle yarattı. Sevgiyi verelim, paylaşalım ki çoğalsın. Sevginin cimrisi olmayalım. Bu sevgi evde başlar. Ramazan ayı da bunu paylaşmamıza vesile olsun. Gönülün sevdası, gıdası şefkattir. Ramazan ayında küskün olduğunuz kim varsa dostluk elini uzatacaksınız. Dostluğunuzu uzatacaksınız. İlk uzanan bağış eli, barış eli, af eli sizin eliniz olacak. Ramazan ayı yakınlarımız dışında da bütün insanları düşündüren, hepsinin dert ettiren bir gönül verir bize. Hz Muhammed ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim diyor. İbadetlerin sonunda varacağımız yer, duracağımız nokta güzel ahlak. Güzel ahlak var mı iyi Müslümansın. İyi insansan, iyi Müslümansın zaten. Ama o güzel ahlak yoksa o kıldığın namazı gözden geçir. Tuttuğun oruca dikkat et hakiki hale getir” diye konuştu.
  Sohbet sonrası Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu’na, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu tarafından teşekkür plaketi verildi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz