Eğitimci-Yazar Efiloğlu, Öğrencilerle Buluştu

0
221

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen “Gençlik ve Gelecek “ konulu söyleşide Eğitimci-Yazar Zekeriya Efiloğlu, öğrenciler ile buluştu.

Zekeriya Efiloğlu, belediyenin konferans salonunda yaptığı söyleşide, sosyal medya, kültürel yozlaşma ve ahlaki yozlaşma konularında gençlere doğru örnekler sunarak onların öz güven kazanmalarına yardımcı olmak istediklerini söyledi. Zorluklardan kaçmak değil zor şartlar altında başarıyı yakalayabilmek için çok çaba ve gayret göstermek gerektiğini belirtti.

 

Özellikle “Aile“ kavramı üzerinde duran Efiloğlu,  “Geçen yıl 130 bin aile boşanmış durumdadır. Bunda, internet, bilgisayar oyunları, sosyal medya, televizyon dizileri ahlaki değerlerimizi bozarak aile hayatını olumsuz etkilemektedir” dedi.

 

Milli ve manevi değerlerle kuşatılmış bir gençlik oluşturmanın en büyük hedefleri olduğunu aktaran Zekeriya Efiloğlu, “Bu amaçla, gençlerimizdeki duygu karmaşası yönünde eserler yazmaya ve konferanslar vermeye devam edeceğim” diye konuştu.

 

Eğitimci-Yazar Zekeriya Efiloğlu’na, Gölkent İlkOrtaokulunda yeni açılan Z kütüphaneye kitap yardımlarından dolayı, Okul Müdürü Ünal Özdemir tarafından plaket takdim edildi.

 

Zekeriya Efiloğlu, konferans sonunda öğrencilerin kitaplarını imzalayarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz