Eğitim Yatırımları Devam Ediyor

  0
  100

  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Kahta ilçesine giderek 2015 yılı yatırım programına alınarak yapılması planlanan lise ve ortaokul arazilerini yerinde inceledi.

  Yapılan incelemelerde Vali Demirtaş’a, Vali Yardımcısı Murat Süzen, Kâhta Kaymakamı Dede Musa Baştürk ile İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri eşlik etti.

  Kahta’nın değişik mahallelerinde yapılacak olan Lise ve Ortaokul arazilerini yerinden inceleyen Vali Mahmut Demirtaş, lise ve ortaokul yapılması için düşünülen alanlar ile yürütülen çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi aldı.

  Kâhta ilçesinin okul ve derslik ihtiyacının giderilmesine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, “Kâhta’nın geleceği açsından 2015 yılı yatırım programına alınan lise ve ortaokul binaları büyük önem arz etmektedir. Kâhta ilçemize bu yıl yapacağımız yeni lise ve ortaokul binaları için alan incelemelerimizi yaptık. Okullarımızın inşaatına önümüzdeki günlerde başlayacağız. Kahta ilçemizde son iki yılda 304 derslik ile 400 kapasiteli öğrenci pansiyonu inşa ettik. Bunlardan 216 derslik ile 200 kapasiteli öğrenci pansiyonu hizmete sunularak eğitim ve öğretime kazandırıldı. 86 derslik ile 200 kapasiteli öğrenci pansiyonunun ise inşaatı devam etmektedir. Eğitim yatırımlarına her daim büyük öncelik veriyoruz.  Adıyaman’ın il ve ilçelerinin okul ve derslik ihtiyacının çözülmesi noktasında mesai kavramı gözetmeksizin yoğun gayret serf ediyoruz”dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz