Eğitim Bir Sen’den Öğretmenevi Açıklaması

  0
  119

   Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Adıyaman’da öğretmenevi problemi devam ettiğini bildirdi.

  Deniz, yaptığı açıklamada, bir türlü çözülemeyen bu sorunun yoğun olarak muhatapları tarafından sendikaya iletildiğini, sorunun çözümü için bir çok görüşme ve istişarelerde bulunulması rağmen hala sorunun çözülememiş olmasına anlam veremediklerini söyledi.

  “Diğer kamu kurumlarında hizmet üreten kamu görevlileri kurum bünyesindeki lokaller ve sosyal tesislerden neredeyse serbest piyasanın yarı fiyatından çok aşağıda bir ücretle faydalanabilirken milli eğitim çalışanlarının öğretmenevinin yemekhanesinden piyasa fiyatlarının üstünde bir ücretle yemek yemeye mahkum edilmesi kamu çalışanlarının kabul edeceği adil bir durum değildir.  Bu ciddi bir haksızlıktır”. Şeklinde konuşan Ali Deniz, yetkililerin bu konuda inisiyatif almalarını ifade ederek, müstecirin değil eğitim çalışanlarının lehine sonuçlanacak çalışmanın bir an önce yürütülmesini istedi.

  Deniz, sözlerini şöyle sürdürdü:

   

  “Öğretmenevinden faydalanma hakkı olan binlerce eğitim çalışanı bu konuda mağdur iken neden kimse sorunun çözümü içinsorumluluk almamaktadır. Burada çalışanlar mı gözetilmeli yoksa müstecir mi korunmalıdır. Yetkililerden bir an önce Adıyaman’da ciddi bir sorun haline gelen bu mağduriyetin giderilmesi için sorumluluk almalarını bekliyoruz. Eğitim Bir Sen olarak fedakar eğitim çalışanlarınınher türlü hizmeti en uygun, nitelikli ve ekonomik biçimde almaya layık olduklarını savunuyor,  konunun çözümü noktasında takipçisi olacağımızı beyan ediyoruz”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz