Eğitim-Bir-Sen’den Kadınlar Günü Etkinliği

  0
  100

  Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şubesi tarafından düzenlenen etkinlikte kadınlar yemekte bir araya geldi.
  Eğitim Bir-Sen tarafından Sado tesislerinde düzenlenen etkinliğe Vali Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan’ın eşi Fatma Özkan, Eğitim Bir-Sen Kadın Kolları Başkanı Leyla Yıldız ve kadınlar katıldı.
  Programın açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir-Sen Kadın Kolları Başkanı Leyla Yıldız, kadınların milletin varlık güvencesi olduklarını belirterek, “Varlıklarıyla huzur bulduğumuz annelerimizi sadece anne kimliği ile görmek onlara yapacağınız en büyük haksızlıktır. Annelerimiz aynı zamanda kadın kimlikleriyle toplumda söz sahibi olan kişilerdir. Kadınlarımız geleceğimizin teminatı aynı zamanda milletimizin maddi varlığının güvencesidir. Tarihin her döneminde değişimin öncüsü bizler olduk. Tarihin her döneminde iyi çocuklar yetiştirdiğimiz kadar iyi bir ülkenin ve sağlam karakterli milletimizin de imarları bizler olduk” dedi.
  Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Gaffari İzci ise konuşmasında, sendika olarak kadınlara yönelik yaptıkları çalışmalardan bahsederek, sendika olarak ilk kez ‘Kadın Bülteni’ adlı dergi çıkardıklarını aktardı.
  Beyhan Demirtaş ise konuşmasında, “Bakıyorum yine kadınlar her zamanki gibi sadece kendi yüklerini değil, ailemizin yüklerini sırtlıyor. Birçok kadınımız bu toplantıya çocuklarıyla gelmiş. Keşke eşlerimiz de deselerdi ki ‘Sen git ben çocuklarla ilgilenirim’ diye jest yapsalardı. Çok eminim sizlerde çok mutlu olurdunuz ama maalesef kadınlarımızın gerçeği bu. Ömrümüz boyunca çocuklarımız için, ailemiz için, eşlerimiz için çabalıyoruz ama bunu kıymeti ne kadar biliniyor onu sizlerde çok iyi biliyorsunuz. Kadınların sorunlarının başında şiddet geliyor. Kadına şiddet uygulayan erkek aciz insandır” ifadelerini kullandı.
  Konuşmalar sonrasında yemekler yenilerek eğlenildi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz