Eğitim Bayramında Erdemoğlu Ailesi’nden Eğitime Büyük Yatırım

0
131

esni’ye her alanda yaptıkları önemli yatırımlarla toplumsal kalkınmaya destek olan ve toplumun sosyal alanda ihtiyaç duyduğu birçok hayra vesile olan hayırsever Erdemoğlu Ailesi tarafından yapılan Ali Erdemoğlu Meslek Yüksek Okulu ve Mehmet Erdemoğlu Mimarlik Fakültesi Lojmanlarının temeli görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu “Bugün Besni’nin eğitim hayatını doğrudan etkileyen eserlerin açılışı ve temel atma töreni vesilesiyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Besni’nin eğitim alt yapısının tamamlandığını düşünüyoruz. Bundan sonrasında ikinci aşama dediğimiz öğrencilerimizin daha verimli bilim, kültür, sanat ve sporla uğraşacak ve geleceğin Türkiye’sini oluşturacak gençlerimizi güzel bir şekilde yetiştirmek için Erdemoğlu ailesi olarak ikinci hamlelere başlamak istiyoruz.

5 BİN KİŞİLİK SPOR SALONU YAPTIRACAĞIZ

Besnili gençlerimizin spora olan eğilimlerinden dolayı biraz sonra temelini atacağımız Meslek Yüksekokulunun yanında önümüzdeki yıl 5 bin kişilik bir kapalı spor salonu yapacağız. Besnili gençlerimizin eğitimine katkıda bulunmak için üzerimize ne düşüyorsa maddi ve manevi olarak yapmaya hazırız. Bir başka konu Besni’nin kalkınması ile ilgili sanayi hamlesidir. OSB’de 1000 KİŞİLİK  İSTİHDAM ALANI OLUŞTURACAĞIZ Besni Organize Sanayi Bölgesinin elektrik problemi çözüldüğü zaman birkaç yıl içerisinde ilçemize yaklaşık 1000 kişinin istihdam edileceği yeni bir iplik fabrikası kurmayı düşünüyoruz” dedi.

Besni Ali Erdemoğlu Meslek Yüksek Okulu, Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi Lojmanı, Adıyaman merkez Karapınar Mahallesinde yapılacak olan Mehmet Erdemoğlu 24 Derslikli İlkokul ve 6 Derslikli Servi Erdemoğlu Anaokulu ile Besni Aysel Erdemoğlu 24 Derslikli Anadolu Lisesinin temeli dualar eşliğinde atıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz