Dut Festivali’nin Programı Belili Oldu

  0
  29

   Tut İlçe Belediye Başkanı Cemal Avcı, bu yıl 31 Temmuz-1 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ‘Dut Festivali’nin taslak programının belirlendiğini açıkladı. 
  Önceki yıllarda yapılan fakat daha sonra ara verilen ‘Dut Festivali’ yeniden yapılıyor. Dut meyvesiyle meşhur Tut ilçesi, bu yıl ‘Dut Festivali’ yapılacak. 31 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivali Tut Kaymakamlığı ve Tut Belediyesi birlikte organize ediyor.
  Tut Belediye Başkanı Cemal Avcı, festivaldeki amaçlarının dut meyvesini ve dut pekmezini tanıtmak olduğunu belirterek, “İki gün sürecek olan festivalin ilk gününde açış konuşmaları, halkoyunları gösterisi sunulacak. Aynı gün dut ürünleriyle ilgili düzenlenen yarışmada en iyi dut, en iyi pekmezler belirlenerek, dereceye giren üreticilere ödüller verilecek. Aynı akşam müzik eğlence olacak. Türk Halk Müziği sanatçıları Cumali Kaya, Gözde, Perihan Dağdır, Dilek Şengül, Murat Yılmaz ve sürpriz sanatçılar sahne alacak.
  İkinci gün ise soğuk suyu ve doğal güzelliğiyle dikkatleri çeken Çanakçı Piknik alanında sabah kahvaltısı sonrasında Tut ve dut üzerine söyleşiler olacak. Bizim burada amacımız hem ilçenin tanıtımına hem de ilçemizin adını aldığı meyve dut ve dut ürünlerine dikkat çekmek” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz