Dünyanın Sayılı Kardiyologuna Biz Sahip Çıkamadık, Maraş Kaptı

  0
  49

  Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görevliyken birçok başarıya imza atan ve dünyanın birçok noktasından kalp hastasının tedavi olmak için Adıyaman’a gelmesine vesile olan ünlü Kardiyolog Prof. Dr. Sami Özgül, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ne geçti.

  Kardiyoloji alanındaki araştırmaları ve başarılı operasyonları ile Tıp dünyasının saygın isimlerinden biri olan ve uzun süre Adıyaman Üniversitesi bünyesinde hizmet veren Prof. Dr. Sami Özgül, Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Bölümümü Anabilim Dalı Başkanlığı görevinden ayrılarak, memleketi Kahramanmaraş’a geçiş yaptı.

  Adıyaman halkının büyük sevgisini kazanan Prof. Dr. Özgül’ün Adıyaman’dan ayrılıp Kahramanmaraş’a gitmesine çok üzülen Adıyamanlılar, yetkililerin böyle önemli bilim adamlarını ilde tutmak için bütün gayretlerini ortaya koymaları gerektiğini belirttiler.

  Maraş mutlu

  Prof. Dr. Sami Özgül’ün Kahramanmaraş’ta göreve başlamasından dolayı oldukça mutlu olan Kahramanmaraşlılar, Özgül’ün KSÜ Tıp Fakültesi içerisindeki odasını da adeta çiçek bahçesine çevirdiler. Özgül, Kahramanmaraşlıların gösterdiği ilgi karşısında büyük mutluluk yaşadığını söyledi. “Ben memleketim Kahramanmaraş’ı Kahramanmaraşlılar da sağ olsun beni seviyor” diyen Özgül, şöyle konuştu: “Tabi Kahramanmaraşlı olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ben daha önce de burada çalıştığım için çevremiz oldukça geniş. Sağ olsunlar göreve başladığım bugün de beni yalnız bırakmadılar. Burada tekrar hizmet edecek olmaktan gurur ve şeref duyuyorum. Adeta mesleğe yeni başlıyormuş gibi heyecan içerisindeyim. İnşallah bundan sonraki süreçte, burada modern tıbbın en iyi örneklerini sunmaya devam edeceğiz.”

  “Adıyamanlıları çok seviyorum”

  Daha önce görev yaptığı Adıyaman Üniversitesi’nden de tamamen kopmadığını ifade eden Özgül, “Gerçekten Adıyamanlılar da bizi çok seviyor ve bu nedenle zaman zaman Adıyaman’a gidip, orada da hizmet vereceğim. Orada da arkadaşlarla iletişimim sürecek ve onlara desteğim devam edecek. Çünkü onları da çok seviyorum” diye konuştu.

  KSÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan, Kahramanmaraş İş Dünyasının sevilen isimleri Galip Çalık, Muammer Pakdil, MHP İl Başkanı Mustafa Bastırmacı, Hukukçu-İnşaat Mühendisi Serdar Erdoğanyılmaz ve çok sayıda hekim tarafından ziyaret edilen Özgül, başarı dilekleri için konuklarına teşekkür etti.

  AW069581

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz