Duayen Gazeteci Yazar Mahmut Tekin Yazdı, Adıyaman Müjdelere Kilitlendi!

0
1126


Daha biz,”İŞ YAPMAK VE YAŞAMAK İÇİN EN İYİ KENTLER SIRALAMASINDA 81 İL İÇERİSİNDE 70’ İNCİ SIRADA İKEN; ( Malatya 28’inci,Gaziantep 33, Şanlıurfa 55,Diyarbakır 65’inci sırada) yine siyasilerimiz nutuk atmaya başladılar. Adıyaman’da devrim yaparak çağ atladıklarını, böylece Adıyaman’ın bölgede cazibe merkezi olduğunu belirtip, gözümüzün içine sokarcasına müjde üstüne müjde vermeye de devam ediyor!
Bu ara gazete manşetlerini, AHMET AYDIN’ nın vermiş olduğu müjdeler süslerken;
Müjde… Müjde… Sincik ilçemize uzman doktor geliyor. Yollar, doğal gazlar, millet bahçeleri, barajlar, HES’ler, hükümet konakları, kentsel dönüşüm, çiftçilere 153 milyon gelirin yanında, tamı-tamına 35.891 kişiye iş-aş-ekmek sağlanacak!
Bu memleket yıllarca bu müjdeleri dinlerken;
Vatandaş, yol kapatıp tozdan boğulacağız, yolumuzu yapın diye feryat ediyor!
Yıllarca tehlike ile karşı-karşıya olduğu herkesçe bilinen GÖKSU KÖPRÜSÜ çöktü-çökecek sinyalleri veriyor!
Bir belde,10’larca köy ve yerleşim yeri ile TUT İLÇESİNE ulaşım sağlayan AŞI-MIŞK KÖPRÜSÜ, çağ atlatılan ADIYAMAN’A ben buradayım diyip el sallarken, Milletvekillerine, valiye, il genel meclisi başkanına selam gönderip, siz bu köprüden hiç geçtiniz mi? Sorusunu soruyorlar!
Tüm bunlara rağmen yinede bu müjdeler bizleri sevindiriyor!
Olsun, biz alışmışız müjdeli haberlerle yaşamaya! Kulağımıza hoş gelen nutukları dinlemeye! ŞİMDİ SİZE, daha önceleri defalarca müjdelenen Kara tren-Hızlı tren, Çelikhan, Gerger yolu,6-7 yıldır gündemde olan kentsel dönüşüm, Kültür Sitesi, transit çevre yolu, Panorama ve Arkeoloji Müzesi, eski devlet hastanesinin yerine yapılacak hastane, 7 yıl önce müjdelenen acemi askeri birlik, Vadi yaman, Adıyaman için çok önemli bir yatırım olan Hizmet İçi Eğitim Merkezi gibi şeylerden bahis etmeyeceğim!
BUYURUN BİZİMLE NASIL” DALGA” GEÇİLDİĞİNİ TAKDİRİNİZE SUNACAĞIM!
AHMET AYDIN’DAN BİR MÜJDE: Tarih 2018’in 4’üncü ayı MİLLİYET-“TBMM Başkan Vekili AHMET AYDIN Adıyaman 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin yapım ihalesi 8 AĞUSTOS 2018 de yapılacak. Bundan dolayı BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM’A ve SAĞLIK BAKANI Dr. AHMET DEMİRCAN’A şükranlarımı sunarım.”
AHMET AYDIN’DAN BİR MÜJDE DAHA: Tarih 2020’nin 2’inci ayı GAP OLAY –“Ak Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı AHMET AYDIN 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin yapıp ihalesinin 9 MART 2020 tarihinde yapılacağını müjdeledi.

Sayın CUMHURBAŞKANIMIZA ve SAĞLIK BAKANIMIZ Sayın Dr. FAHRETTİN KOCA’ ya şükranlarımı sunarım dedi.”
Müjdeler aynı, aradan 2 yıl geçmiş ama olsun, müjde-müjdedir!
Demek ki, usul böyleymiş TBMM Başkan Vekiliyken bir müjde!
Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanıyken bir müjde daha!
Yanlışımız varsa özür dileriz, lütfen sizler düzeltin!

9 MART 2020 ihale tarihinin müjdelenmesinin üzerinden yaklaşık 3 ay geçti. İhale yapıldı mı? Yer teslimi yapılıp şantiye binası kuruldu mu? Keşif bedeli ve 2020 yılı için konulan ödenek ne kadar?
Bir bilen varsa bizi de bilgilendirsin! Bir müjde de sizden olsun!

Sen sağ olasın ADIYAMAN, devrimler yapılarak, çağ atlatılıp, bölgenin cazibe merkezi yapılan, her gün bir müjdeyle taçlandırılan, İKİ GÖZÜM ADIYAMAN komşu illerimiz sana GIPTA ile bakıyorlar, Allah seni KEM gözlerden esirgesin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz