Dr. Hikmet Sert; “Hastanemizde Bütün Genel Cerrahi İşlemleri Yapmaktayız”

  0
  88

  Adıyaman Özel Park Hospital Doktorlarından Genel Cerahhi Uzmanı Op.Dr. Hikmet Sert, hastane olarak bütün genel cerrahi işlemleri yaptıklarını söyledi.

  Hekim bazlı hizmet verdiklerini ifade eden Genel Cerahhi Uzmanı Op.Dr. Hikmet Sert yaptığı açıklamasında; “Hastanemizde, yöremizde sık olan hastalıklar işte Hemoroid, Safra Kesesi, Guatr ameliyatları gibi bütün genel cerrahi işlemlerin yüzde 95’ini yapabiliyoruz.

  Mesela Hemoroid’de son teknoloji ve tekrarlanma riski az olan De Longo metodonu kullanıyoruz. Halkımız arasında az bilinen bir metod. De Longo 2., 3. ve 4. derece hemoroidlerde uygulanmaktadır.Tek kullanımlık stapler olarak adlandırılan bir cihazla yapılır. Bu teknikte dişli çizginin yaklaşık 4 cm. üzerinden dairesel bir doku çıkarılmakta, sarkmış hemoroidal doku yukarı çekilerek burada sabitlenmektedir. Böylece normal pozisyona gelmesi sağlanmakta üst hemoroidal arterin (atardamar) en son dalları kesintiye uğratıldığından iç ve dış hemoroidal dokuda kan miktarı önemli ölçüde azaltılmakta, böylece zamanla bu dokunun kendi kendine sönmesi sağlanmaktadır. Girişimin yapıldığı dişli çizginin üst kısmında ağrı algısı olmadığından ve hemoroidal dokuya herhangi bir işlem yapılmadığından operasyon sonrası hasta konforu son derece iyidir. Bölgesel ya da genel anestezi ile uygulanabilir. İşlem sonrasında hemen hiç ağrı hissedilmediğinden rahatlıkla günübirlik olarak uygulanabilir. Bu metotla yapılan operasyonlarda hastalıkta tekrarlama olmaz. Hastalar dışarıya başka hastanelere gidiyorlar ve yüksek paralar ödüyorlar. Hastanemizde makul ölçüde dışarı hastanelerine oranla daha az bir ücretle yapmaktayız.

  Ayrıca Endoskopi ve Kolonoskopi yapıyoruz. Endoskopi ve Kolonoskopi hastalarımızı uyutarak yaptığımız için korkmalarına gerek yok. Safra kesesi ameliyatlarını kapalı yapıyoruz.  Hasta isterse tek porttan da  yapabiliyoruz. Bayanlarımızda göğüs şikayetleri çok sıkı oluyor. Adıyaman’daki kurum hastanelerinde uzun süreli randevular veriliyor. Hastanemizde kısa sürede ultrasyonları ve mamografileri çekilip sonuç alabiliyorlar. Çok korkmalarına, panik yapmalarına gerek yok.  Ameliyat sonrası hastaların ve yakınının rahat etmesi için odalarımız tek kişilik, imkanların iyi durumda. Hastane olarak vermiş olduğumuz hizmetler neticesinde ilimizin yanı sıra çevre illerden de hastalarımız geliyor. Hekim bazlı hizmet veriyoruz.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz