Doktor Gürlevik’in Vefatı Sevenlerini Yasa Boğdu

0
990

Bir dönem Adıyaman Sağlık Müdürü olarak görev yapan Tabip Odası Başkanı Dr. Mehmet Necip Gürlevik hayatını kaybetti.

Adıyaman’ın Belediyesi eski Başkanlarından Miktat Harıkcı’nın (Gürlevik) oğlu olan Mehmet Necip Gürlevik, 1992-1997 yılları arasında İl Sağlık Müdürlüğü yaptı. 2006-2010 Adıyaman Tabip Odası Başkanlığını yapan Gürlevik, 2016 yılında tekrar Tabip Odası Başkanı seçildi.

Adıyaman Tabip Odası Başkanlığını 4 yıldan beri yürüten Gürlevik, bir süre İstanbul’da kanser tedavisi gördükten sonra geçtiğimiz günlerde Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilmişti. Mehmet Necip Gürlevik, hastanede tedavisi devam ederken hayatını kaybetti. Dr. Gürlevik’i, yakınları ve meslektaşları tarafından morgdan alarak Adıyaman Belediyesi Yeni Mezarlık Camii’ne getirildi.

Yeni mezarlık camisinde düzenlenen cenaze namazına Kamu Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Sağlık çalışanları, akrabaları ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Burada kılınan cenaze namazının ardından ailenin isteği üzerine Adıyaman Belediyesi Eski mezarlığında Rahmetli babası Belediye eski Başkanı Miktat Harıkçı’nın (Gürlevik) kabrinin yanına dualarla defnedildi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz