Doğan Ve Güler’den, 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

  0
  73

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Av. Bilal Doğan ile Saadet Partisi (SP) Adıyaman Belediye Başkan Adayı Arif Güler; 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
  CHP Adıyaman İl Başkanı Av. Bilal Doğan, yayınladığı mesajında; “Bozulan sağlıkları iyileştirerek hastalarımızın hayatına anlam katan neferlerimiz hekimlerimizdir. Sağlık hizmetinin her alanında yer alan hekimlik, kutsal olduğu kadar sorumluluğu da büyüktür. Bu denli önem arz eden bir mesleğin değer görmesi ve şartlarının iyileştirilmesi en büyük arzumuzdur. Büyük bir fedakârlıkla, mesai kavramı olmadan verilen özverinin karşılığında sadece mesleğine saygı bekleyen hekimlerimizin bayramlarını gerçekten bayram gibi kutlamaları gerektiğine inanıyoruz. Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilen 14 Mart ülkemizde Tıp Bayramı olarak uzun yıllardır kutlanmaktadır. Bu vesile ile tüm hekimlerimizi ve sağlık hizmetlerinin sunumunda görev alan değerli sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramlarını kutlar, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.
  Saadet Partisi Adıyaman Belediye Başkan Adayı Arif Güler ise, “Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Saadet Partisi Adıyaman İl Teşkilatı olarak yaşamın her noktasında, kısacası insanın olduğu her noktada Tıp Bilimi’nden bahsedebiliriz. Çünkü sağlıklı insan, mutlu insan demektir. Bilinen tarihin derinliklerinde insanoğlu daha uzun ve sağlıklı yaşamanın sırrını bulabilmek için daima bir çaba içerisinde olmuştur. Tıp Bilimi’nin doğuşu da bu ihtiyaç üzerinedir. Günümüzde insanoğlu modern tıbbın nimetlerinden faydalanırken bu yolda en büyük yardımcısı sağlık çalışanları olmuştur. Bu anlamda bir hastaneyi ele aldığımızda hasta bakıcısından, en üst seviyedeki doktora kadar insana sıkıntı veren sağlık sorunlarının aşılmasında rol üstlenen kapsamlı yapıda, her sağlık çalışanının önemli görevleri bulunmaktadır. Canımızı emanet ettiğimiz, sağlıklı toplumların oluşmasında emek veren sağlık personelinin hayatımızdaki yeri yadsınamaz. Hekimlerimizin çalışma azmi tarih boyunca hiçbir zaman azalmamış aksine artarak Türkiye’nin içinde bulunduğu her şartta devam etmiştir. Hiç şüphesiz hekimlerimizin gerçekleştirmiş oldukları bu onurlu çalışmalara insanlık her zaman minnet duymuştur. Sizlerin çok zor şartlarda ve büyük fedakârlıklarla görev yaptığınızı biliyor ve bu özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinizi ayrı, ayrı tebrik ediyorum. İnsan yaşamını en yüce değer bilen doktorlarımızın, yüce mesleklerinde gönül bağıyla çalışan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz