Doğan: “Hedefimiz 2 milletvekili çıkartmaktır”

  0
  125

  CHP Adıyaman İl Başkanı Bilal Doğan, “Hedefimiz 2 milletvekili çıkartmaktır” dedi.
  Doğan, 25 Aralık Perşembe günü il başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekilliğine aday adaylığını açıklayacak.
  Veda ziyaretleri kapsamında ilçe örgütlerini ziyaret eden Doğan, Besni’ye gelerek ilçe teşkilatını ziyaret etti.

  Doğan, burada yaptığı açıklamada, “CHP’li olmak büyük bir onurdur. İki buçuk yıldır büyük gurur ve mutluluk ile yürüttüğüm il başkanlığını Perşembe günü bırakıp milletvekili aday adayı olacağım. Bununla ilgili olarak da örgüt ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Gölbaşı ile görüştük bugün de Besni’deyiz. İlçe Başkanımız ile buradayız. İki buçuk yıldır birlikte yürüdük. CHP bayrağını en yükseğe çıkarmak için beraber emek verdik, mücadele ettik” dedi.

  Adıyaman’da son dönemlerde özlenen birlik ve beraberlik tablosunu oluşturmaya çalıştıklarını belirten Doğan, Kadın ve gençlik kolları ile Adıyaman merkez ve ilçe teşkilatları olarak birlik ve beraberlik havasını yaratmaya çalıştıklarını ifade etti.

  Bu birlik ve beraberliği büyük ölçüde yaptıklarını aktaran Doğan, şunları kaydetti:

  “CHP’li olmak büyük bir onur. Parti üyesi olmak büyük bir onur, il başkanı olmak ta, partiyi temsil etmek ve genel başkanı ilde temsil etmektir. Bu çok büyük bir görev, bu iki buçuk yıllık görev süremizde de hem partiyi hem de genel başkanımızı iyi temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Hedefimiz 2 milletvekili çıkartmaktır. Partimin vereceği her türlü görevi yapmaya hazırım, partimiz görev verirse nasibimizde de varsa hem partimizi hemde memleketimizi TBMM’de en iyi şekilde temsil etmeye adayım” diye konuştu.

  Görev alamadığı takdirde de yine partinin emrinde olmaya devam edeceğini vurgulayan Doğan, daha önce bir milletvekili çıkardıklarını, bu seçimde ise 2 milletvekili hedeflediklerini dile getirdi.

  – İKTİDAR ADIYAMAN’A BİRŞEY VERMEDİ

  İktidarın Adıyaman’a birşey vermediğini savunan Doğan, şöyle devam etti;

  “Çiftçi çağ atlamadı, Milletvekili çağ atladı. İktidar, Adıyaman’a hiçbir şey vermedi. Adıyaman’da % 67 oy almasına rağmen hizmet sıkıntımız var. Bu merkezde ve ilçelerde mevcut bir sıkıntı. Özellikle Besni bir tarım şehri, Besni ovasının değerlendirilmesi gerekiyor. Çiftçilerimizin hepsinin TEDAŞ’a borcu var, borcu olmayan yok denilecek kadar az. Geçen yıl milletvekilimiz Mehmet Erdoğan “tarımda çağ atladık” diye bir basın açıklamasında bulunmuştu. Çiftçi çağ atlamadı, çiftçinin durumu perişan ama milletvekili kendi kendine çağ atlamıştı. O zaman da gerekli cevabı vermiştik. Milletvekilliği, Belediye Başkanları ve siyasi partiler halka hizmet etmektir. Bu hizmeti de Adıyaman halkı hak ediyor. Bu hizmeti getirmek için bugüne kadar çalıştık, bundan sonrada çalışacağız. Ziyaret sebebimiz de Besni örgütünden helallik istemek, bugüne kadar birlikte çok güzel işler yaptık. Besni teşkilat başkanı ve CHP’li arkadaşlardan helallik almak istiyoruz. Bizim bütün hakkımız helal. Bu zamana kadar CHP bayrağını en üste taşımaya çalıştık, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz