Diksiyon Eğitimine Yoğun İlgi

  0
  97

  Adıyaman Halk Eğitim Müdürlüğünde Pozitif Gelişim Derneği ile birlikte organize edilen Diksiyon Eğitime her kesimden yoğun ilgi görüyor.

  Diksiyon Eğitmeni Bilal Zemin, yaptığı açıklamada, Diksiyon Eğitim Programının 2005 yılından bu yana 10 yılı aşkın süredir aralıksız devam ettirdiklerini ifade etti.

  Halk Eğitimi Merkezi ile Pozitif Gelişim ve Girişim Derneği ortaklığında projeyi yürüttüklerini belirten Zemin, şunları kaydetti:

  “Program kapsamında Özgüven edinimi, doğru nefes alışkanlıkları, konuşma organlarının güçlendirilmesi, kelimelerin doğru seslerimi, iyi bir seste bulunması gereken temel özellikler, beden dili, iletişim becerileri, hazır cevaplılık, hatiplik sırları gibi konulara değinilmektedir. Kursumuz 6 hafta devam etmektedir. Bu arada yoğun ilgi görüyoruz her defasında 100’ün üzerinde başvuru alıyoruz zamanı uygun 20 kişiyi kabul ediyoruz. Ayrıca bu eğitimlerimizi ülke çapında da  bir çok kuruluşla buluşturduk. Sivil toplum kuruluşuna ve kamu kuruluşlarına da hizmet olarak sunduk”

  Öğretmen Ahmet Mıtır ise “Bilal Bey’in işini ciddiye alması, samimi olması ve özellikle her eğitime oldukça hazırlıklı gelmesi övgüye değer. Kendini geliştirmek isteyenler için büyük bir fırsat” dedi.

  Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ali Alkan da “Değerli, başarılı, çeşmesinden engin bilgilerini akıtan bir insanın pınarından istifade ederek amacıma ulaştım. Göstermiş olduğunuz üstün performansınızdan dolayı sizi kutlar başarılarınızın devamını dilerim” diye konuştu.

  Öğretmen Funda Tarran ise şöyle konuştu:

  “Kursa ilk başladığımda sürenin uzun olduğu konusunda başınızı çok ağrıtmıştım. Tabi benimle aynı görüşte olan arkadaşlarım da vardı. Şimdi diyorum ki keşke biraz daha süremiz olsaydı.Eğitimler sırasında çok şey öğrendim, hiç olmadığı kadar eğlendim ve güldüm.önemli kazanımlarımdan biri de sizin gibi genç yaşta çok güzel işlere imza atmış, enerji dolu, yüreği eğitim öğretim aşkıyla çarpan bir meslektaşımı tanımak oldu.Sizden yaşça büyük, meslekte tecrübeli olmama rağmen sizden çok şey öğrendim.Her şey gönlünüzce olsun”

  Öğretmen Piraye Subaşı ise “Mesleğini hakkıyla yapan nadir insanlardansınız. Sizin öğrenciniz olmaktan gurur duydum. Çok güzel şeyler öğrendim.Derslerinizi hiç sıkılmadan heyecanla takip ettim. Tabi ki önemli olan öğrendiklerimizi yaşama geçirebilmek.Bundan sonraki çabalarım bunun için olacak” dedi.

  Yazar Mustafa Işıldak ise “Bu tür anı veya izlenim defterlerine genellikle iltifatlar yazılması alışkanlık edinilmiştir ama inanın buradaki sözlerim birer kuru iltifat değil, yalnızca doğruluğuna inandığım gözlemlerimden oluşan yalın düşüncelerimdir. Öğretilerin başlı başına bir bilim dalı niteliğinde olduğunu teşhis ettim. Ayrıca akıcı üslubunuz , espri ile karışık eğitim metodunuz ve en önemlisi de kurs katılımcılarının samimiyeti bu uzun maratonu tamamlamama neden oldu. Her şey gönlünüzce olsun” ifadelerini kullandı.

  Memur Faruk Parmaksız ise “Birlikteyken mutluluk duyduğum her dakikasında bilgi dağarcığıma yeni bir şeyler kattığım, kendi kişisel gelişimime olumlu etkileri olan bu nitelikli eğitimleri için başta Bilal Zemin bey olmak üzere emeği geçen herkese minnettar duygularla teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

  Matematik Öğretmeni Murat Kutlu da “Kursa katıldıktan sonra hayata,insanlara doğaya ve en önemlisi de kendime karşı düşüncelerim olumlu olarak değişti. Sanki üzerimdeki tüm yükü boşalttım yeni bir insan oldum. Biröğretmen olarak sizi tanıdıktan sonra kendi mesleğime karşı daha olumlu bir tutum geliştirip kendimi geliştirmeye karar verdim.İyi ki sizinle tanışıp kursunuza katıldım.Teşekkür ederim” diye konuştu.

  İngilizce Öğretmeni Sevda Gündoğdu ise şunları söyledi:

  “Kursunuza katılmayı aslında düşünmemiş ancak arkadaşların ısrarları ile katılmaya karar vermiştim.Bu zamana dek katıldığım kurs,seminer ve konferanslardan yeterli bilgileri edindiğimi düşünüyordum.Ancak kısa süreli kursunuz süresince iletişim ve diksiyon konusunda olduğu kadar  kişisel gelişim ve özgüven açısından da büyük doyum sağladığımı söyleyebilirim”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz