Devlet Konservatuvarı Üniversitede Konser Verdi

  0
  43

  Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuvarı korosu Rektörlük Konferans Salonu’nda konser verdi. Konsere Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ, Mor Petrus-Mor Pavlus Kilisesi Adıyaman ve çevre illeri Mor Griğoryos Melki ÜREK, akademik ve idari personel, öğrenciler ve dışardan misafirler katıldı.

  Prof. Kadir KARKIN’ın yönettiği ve Yrd. Doç. Dr. Barış TOPTAŞ piyanosuyla eşlik ettiği koro İngilizce ve Türkçe parçalar seslendirdi. Yoğun ilgi gören konser seslendirilen Adıyaman yöresi türkülerle de misafirlerine keyifli anlar yaşattı. 16 şarkı seslendiren koroda kısa bir konuşma yapan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ bu konserin bir görev bilinciyle yapıldığını ifade etti. Konuşmalarını sürdüren Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ; “50 yıllık sanat hayatında bir çok başarılara imza atmış Kadir hocamız burada bize bir mutluluk tablosu sundu. Kadir hocamızı tebrik ediyor sanat hayatında başarılarının devamını diliyorum.” dedi. Prof. Kadir KARKIN ise mutluluğun resminin çizileceğini ifade ederek “Bugün bir kez daha gördüm ki mutluluğun resmi çizilir, bunun başarılacağını bugünde gördük. Bundan sonra çizmeye devam edeceğiz.” dedi.

  Konserin sonunda Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ Prof. Kadir KARKIN ve Yrd. Doç. Dr. Barış TOPTAŞ’a çiçek ve plaket takdim etti.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz