DES’ten Ödenek Açıklaması

  0
  102

  Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Adıyaman İl Temsilcisi Nurettin Tüy, her eğitim yılı başında yalnızca öğretmenlere verilen ve bu yıl 740 TL olarak ödenen eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına verilmesi gerektiğini kaydetti.
  DES Adıyaman İl Temsilcisi Nurettin Tüy, eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına verilmesi hususunun önemli olduğunu, hükümetin bu konuda çalışma yapması gerektiğini aktardı.
  Ödeneğin tüm eğitim çalışanlarına verilmesi ile birlikte eğitim çalışanları arasında yıllardır süregelen adaletsiz uygulamanın son bulacağını söyleyen DES Adıyaman İl Temsilcisi Nurettin Tüy, “Sendikamız 18. milli eğitim şurasında eğitim ordusunun gizli kahramanları olan hizmetli, şoför, bekçi, hademe, memur ve şeflerden oluşan eğitim çalışanlarına da eğitim öğretim tazminatının verilmesi ve tayin, terfi ve görevde yükselme sistemlerinin adaletli ve objektif kriterlere göre yeniden belirlenmesi yönünde bir teklif sunduk. Şimdi hükümetin bu öneriyi mevcut torba kanun düzenlemelerinden birisine eklemesini bekliyoruz” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz