“Demiryolu Diğer İllere Var, Adıyaman’a Neden Yok!”

  0
  135

  Adıyaman’ın en önemli sorunları arasında yer alan Demiryolunun bir türlü yapılmayışı vatandaşların tepsine neden olmaya devam ediyor.

   

  Ülke geneli birçok yere yatırımların maliyet gözetmeksizin yapılmasına karşın, Adıyaman’a yapılması gündeme gelen Demiryolu için, Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım’ın maliyet yüksek, Adıyaman’a demiryolunu yapamıyoruz demesi, Adıyamanlıların tepkisine neden olmuştu.

   

  Adıyaman’ın Petrol, Turizm, Mermer gibi önemli varlıklarla ülke ekonomisine çok şey katmasına karşın Adıyaman’ın beklediğini alamadığını, özellikle GAP Projesinde çok mağdur edildiğini belirten vatandaşlar hükümet oy istemeye gelince iyi. Verdiği oylarla AK Partiye büyük destek olan Adıyaman halkının artık ayrı bir yerde tutulması ve yatırım noktasında da öncelikli olmasını ümit ediyoruz. Adıyaman halkı bayrağına, devletine bağlı, teröre bulaşmamış, prim vermemiş bir il. Ancak yatırım noktasında maliyet noktasında Adıyaman’a üvey evlat muamelesi yapıyor. Bizler il olarak bunları hak etmiyoruz. Hükümetin Adıyaman’a bazı yatırımları var ancak bunlar ülke geneli bir çok yere yapılmakta. Ancak her ilin olduğu gibi ilimizin de yapılanların haricinde özellikle sulama, acemi birlik ve demiryolu noktasında beklentisi çok büyük. O nedenle Adıyaman’a gelecek olan başbakanın Adıyaman’ın önemli sorunları arasında yer alan sulama tesislerinin tamamlanması, Acemi Birliğin verilmesi ve Demiryolu’nun yapılmasına el atmasını istiyoruz.” Diyerek tepkilerini dile getirdiler.

   

   

   

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz