Demirtaş’tan “19 Eylül Gaziler Günü” Mesajı

  0
  72

  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

  Demirtaş, mesajında,19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ile Gazilik unvanının verildiği günün 94. yıldönümünün, ülkede “Gaziler Günü” olarak kutlandığını hatırlattı.

  19 Eylül’ün yurdun her yerinde “Gaziler Günü” olarak kutlanmasının, gönlüllerde yerleri her zaman farklı olan kahraman şehitlere, cesaret timsali gazilere karşı vefa borcunu bir nebze de olsa sunma imkânı verdiğine dikkat çeken Demirtaş, şunları kaydetti:

  “Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır.
  Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimizi ve bu yolda yaralanan, vücutlarını siper ederek kahramanlık gösteren saygıdeğer gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum”
  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz