Defterdarlık Çalışanlarından Vali Demirtaş’a Ziyaret

  0
  121

  Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında İl Defterdarı Orhan Mutluayz ve beraberinde Defterdarlık personeli Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek, hafta boyunca yapacağı etkinliklerle ilgili bilgi verdi.
  Vergi Haftası kutlama programı kapsamında Vali Mahmut Demirtaş’ı ziyaret eden Defterdar Orhan Mutluay; Vali Demirtaş’a Vergi Haftası konulu rozeti takarak, çiçek takdim etti. Vali Mahmut Demirtaş tarafından makamında kabul edilen Defterdar Orhan Mutluay, ziyarette yaptığı konuşmada, verginin ülke kalkınmasında ve ekonomik büyümedeki rolü ve önemine değinerek, “Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi amacıyla 25’nci Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında bazı STK temsilciliklerini ziyaret edeceğiz. Vergisel konularda açıklamalar yapılacak ve bazı okullarımız ziyaret edilerek, vergi bilinicinin artırılması hakkında geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza konferanslar verilecektir” dedi.
  Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Defterdar Orhan Mutluay ve Defterdarlık çalışanlarını kabul eden Vali Mahmut Demirtaş, “Vergi vermek her vatandaşın kutsal bir görevidir. Dolayısıyla gelecek nesillerimize daha güçlü bir Türkiye bırakmak istiyorsak bir vatandaşlık görevi olan vergi vermeyi, hepimizin azami dikkatle yerine getirmesi gerekmektedir. Vergi verme oranlarına baktığımızda tahsil edilen vergide Adıyaman ili olarak ilk sıralarda yer almaktayız. Tüm maliye teşkilatımızın Vergi Haftası’nı kutlayarak bu haftanın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.AW018144

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz