Darbecilerin İnfaz Listesinde Adıyamanlı Milletvekili Çıktı

  0
  137

  Darbe girişimi sonrası Adana’da yapılan aramalarda darbe sonrasında ’tutuklanacaklar listesi’nin yanı sıra, ’infaz edilecek’ kişilerle listesinde Adıyamanlı milletvekili çıktı.

  15 Temmuz TSK’da bulunan bir grup asker tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimin ardından Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca yürüten darbe girişiminin derhal peşinden başlatılan soruşturma kapsamında 70 hakim ve savcı hakkında gözaltı sonucu verildi.

   

  Bugüne dek 52 hakim ve savcı gözaltına alındı. İfadelerinin alınmasının peşinden Barış Ceza Hakimliği’ne sevk edilen şüpheli hakim ve savcılardan 34’ü tutuklanırken, 8 hakim ve savcı adli denetim koşuluyla serbest bırakıldı.

   

  Listeler Tüyler Ürpertici

  HSYK’nın açığa alma kararından sonrasında haklarında soruşturma oluşturulan adli ve yönetimsel yargı hakimleri ile savcıların soruşturulması esnasında, son haftalarda kendi aralarında toplantılar yapmış olduğu ortaya çıktı. Şüpheli hakim ve savcıların darbe hazırlığı ile ilgili olarak bir araya geldikleri, paralel yapı ile ilgili oldukları açıklandı.

  İnfaz Listesinde Adıyamanlı Milletvekili 

  Daha evvelinde bazıları malum bu adların ev ve emek verme odaları aranınca, iddiaya gore ’tüyler ürpertici’ olarak nitelenen belgeler ortaya çıktı. Bu belgeler içinde ilk olarak tutuklanacak kişilerin yanı sıra ’infaz edilecekler’ başlıklı listede yer alırken, listede ‘infaz listesi’ olarak bilinirken listede ise Ak Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara’nın yer aldığı öğrenildi.

  Aralarında Ak Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara’nında bulunduğu kimlerin bulunmuş olduğu en azından hangi kesimlerdeki kişilerin yer aldığına ilişkin informasyon verilmemiş bu ’infaz listesinin’ bulunmasından sonrasında hem soruşturma, hem de Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğü’nün görevlendirmelerinde ’acil değişim’ yapılmış oldu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz