Damlacık Ortaokulu Ödüllere Doymuyor

  0
  32

  Adıyaman’ın Kahta ilçesinin Damlacık köyünde bulunan Damlacık Ortaokulu, birbiri ardına aldığı başarılar nedeniyle ödüle doymuyor.
  Damlacık Ortaokulu 2012-2013 eğitim öğretim yılında Yükselen Yıldızlar Projesi kapsamında spora yetenekli gönüllü öğretmenlerin oluşturduğu ekip sayesinde birçok başarıya imza attı. 2012-2013 ve 2013-2014 eğitim öğretim sezonunda yapılan müsabakalarda toplam 22 kupa aldı.
  Okul Müdürü Mehmet Ali Çetin, Okul Aile Birliği Başkanı Hacı Ağırkaya ve öğrenciler aldıkları kupalar ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan’ı makamında ziyaret etti.
  Okul Müdürü Mehmet Ali Çetin, amaçlarının okuldaki tüm öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda en az bir spor dalına yönlendirmek olduğunu ve şu an öğrenciler yüzde 60’ının lisanslı sporcu olduğunu kaydetti.
  Çetin, ders programlarının yanında, okullarda yapılan sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin öğrenci üzerindeki güven ve sorumluluk duygusunu geliştirdiğini belirterek, “Ders programlarının yanında okullarda yapılan sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler öğrencide, güven ve sorumluluk duygusu geliştirmeye, yeni ilgi alanları oluşturmaya ve beceriler kazandırmaya yardımcı olur. Dünyada öğrenciyi eğitim sisteminin merkezine alan yeni modeller geliştirilirken sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler bu çalışmalarının önemli bir parçasını olarak görülür” dedi.
  Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan ise öğrencilerin başarısı karşısında çok duygulandığını belirterek, “Damlacık Ortaokulu’nun başarısı karşısında çok duygulandım; çok sevindim. İlk defa bu kadar kupayı bir arada görüyorum. Damlacık Ortaokulu benim gözümde bambaşka bir hüviyete büründü. Sizlerin başarılarınızın devamını bekliyorum. Bu sportif çalışmalarının devamını bekliyorum. Sizi çalıştıran okul idaresine ve öğretmenlerinize hassaten teşekkür ediyorum. Sizin buraya kadar gelmeniz nezaket, bende sizleri ziyaret edeceğim. İnşallah derslerinizde de başarılı olursunuz” diye konuştu.
  Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan öğrencilere kitap hediye etti. Okul öğrencilerinin masa tenisi, badminton, voleybol gibi spor alanlarında derece yaptı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz