Çukurova Üniversitesi Akademisyenlerinden Rektör Turgut’a Ziyaret

0
392

Adana Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Ekicioğlu ve Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Sadettin Baloğlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut’u makamında ziyaret etti.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, Adıyaman Üniversitesinin son dönemdeki tarım politikaları, tarımsal projeler ve iki kurum arasındaki ortak çalışma alanlarından bahsedildi.

Prof. Dr. Ekicioğlu, Adıyaman Üniversitesinin tarımsal alandaki çalışmalarını yakından takip etme fırsatı bulduklarını belirterek, her türlü tarımsal çalışmada Adıyaman Üniversitesi ile ortak çalışabileceklerini söyledi.

Fitoklinik, tıbbi ve aromatik bitkiler ve seracılık konularındaki çalışmaları takdir ile karşıladıklarını belirten Ekicioğlu, “Adıyaman Üniversitesi Prof. Dr. Mehmet Turgut hocamızın gayretli çalışmalarıyla birlikte tarım alanında önemli hamleler yapmıştır. Özellikle tıbbi ve aromatik bitkiler konusu bir tarım şehri olan Adıyaman için tütüne alternatif ürün yetiştirme noktasında büyük bir önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra, Adıyamanlı çiftçilerin ürün rekoltesinin yükseltilmesi bakımından ayrı bir öneme sahip olan Fitoklinik uzman eğitimleri ve seracılık çalışmaları da takdire şayandır. Hocamıza ve ekibine çalışmalarında muvaffakiyetler diliyor, her zaman yanında ve destekçisi olduğumuzun altını çizmek istiyorum.” dedi.

Rektör Turgut ise, Ekicioğlu ve Baloğlu’na nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederken, “Tarım alanındaki çalışmalarıyla ülkemizin önde gelen kurumlarından biri haline gelen Adana Çukurova Üniversitesinin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Ekicioğlu ve Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Sadettin Baloğlu’nun güzel temennileri bizleri ziyadesiyle mutlu ederken, fikir ve önerileri de belleklerimizde önemli bir yer tutmuştur. Güzel istişarelerin yapıldığı bir ziyaret oldu. Çukurova Üniversitesi ülkemizin köklü eğitim kurumlarından birisi… Birçok alanda ülkemize ciddi katkı sunan bir üniversite… Adana, ülkemiz için tarımın merkezlerinden birisi… Üniversite de ciddi bir birikim ve tecrübeye sahip… Bölgemiz ve ülkemiz için çok önemli bir eğitim kurumu olan Çukurova Üniversitesi ile özellikle tarımsal alanda ortak çalışmalar yapmak ve Çukurova Üniversitesinin tecrübelerinden ve birikiminden faydalanmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz