Çok Tartışıldı Ama Mütevazılıği ile Halk Onun Çok Sevdi

  0
  62

  28 Mart 2004 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde AK Parti’den aday gösterilen ve Adıyaman Belediye Başkanlığına seçilen Necip Büyükaslan’ın 10 yıllık dönemi son bulmak üzere. İyisiyle kötüsüyle bir 10 yılı geride bırakan Büyükaslan, daha çok mütevazılıği ve yapılan ancak gündeme çok getirilmeyen önemli hizmetleri ile uzun yıllar hatırlanacak gibi…

  Havşeri içme suyu, doğalgaz, yeni mezarlık cami ve morg, gasilhane, arıtma tesisi, katı atık depolama tesisi, kentsel dönüşüm, Karadağ mesire alanı (seyir tepesi), taziye evleri ve TOGEM gibi onlarca önemli çalışmanın mimarı olan Belediye Başkanı Necip Büyükaslan dönemi Adıyaman’da kapanmak üzere. Yapımına öncü olduğu onlarca önemli hizmetin yanı sıra halkın içinden gelmişliğin verdiği mütevazılığı ve herkese eşit yakınlıkta durması ile de takdir toplayan Başkan Büyükaslan’ı Adıyamanlılar unutmayacak.

  2004 yılında Adıyaman’da ilk kez yerel seçimlere girecek olan AK Parti’den aday gösterilen ve 90 bine yakın seçmenin 38 binine yakınının oyunu alarak Adıyaman Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Necip Büyükaslan’ın döneminde yapılan birbirinden önemli projeler bugün tek tek hizmete giriyor. Özellikle halkın pek de göremeyeceği arıtma tesisi, katı atık tesisi gibi önemli projeleri hayata geçirmesi ile şehrin geleceğini kurtaran Büyükaslan’ın birçok projenin gecikmesinin asıl sebebi olarak da milletvekillerini yeteri kadar destek vermemesi halk içerisinde açıkça biliniyor.

  Necip Büyükaslan’ın belediye başkanlığı süresince parti tarafından hep yalnız bırakıldığını savunan Adıyamanlılar, eksik kalan ya da geç tamamlanan hizmetlerin gerçek sebebinin, milletvekillerinin vermediği destek olduğunu söylediler. Adıyamanlılar: “Adıyaman Necip Büyükaslan gibi mütevazı, halk adamı ve candan birisini bir daha zor bulur. Elbetteki yanlışları olmuştur ama bunun tek sorumlusu kendisi de değil. Mesela gelmeyen yapılmayan hizmetlerde sadece Necip Büyükaslan’ı suçlamak çok büyük bir haksızlıktır. Milletvekilleri, parti teşkilatı neden bu adama destek vermediler. Hiçbir zaman yanlarında olmadılar. Necip Büyükaslan’ın tek yanlışı 10 yıl boyunca kadrosunu kuramamış olması ve belediyeyi kurumsal bir kimliğe kavuşturamamış olmasıdır. Onun dışında biz kendisinden razıydık” dediler.

  Büyükaslan’ın milletvekillerine rağmen şu an Adıyaman Belediyesini 10 yıl ileriye götürdüğünü de savunan Adıyamanlılar: “Necip Büyükaslan döneminde başlanan ve halen devam eden çok büyük paralara mal olacak yatırımlar yapılmıştır bu ile. Bunda da hiçbir milletvekilinin katkısı yoktur. Aksine hizmetlerin gelmesi de engellenmiştir. Necip Başkan döneminde, arıtma tesisi, otogar, eğriçay parkı, eğriçay köprüsü, kapalı spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, onlarca park, kale ve keleş konağı, taziye evleri, bilgi ve kültür evleri, mezarlık camii, diksiyon ve hitabet akademisi, kadın spor merkezleri, kadın kültür merkezi, belediye yeni hizmet binaları, yeni araç filoları, doğalgaz, konservatuar, TOGEM, yollar, kaldırımlar, meydan düzenlemeleri, peyzaj ve park çalışmaları, toplu konut ve türbe düzenlemeleri yapılmıştır. Mütevazi hak bilen, hukuk bilen, gönüllere giren bir belediyecilik yaptı Necip başkan. 10 yıl içerisinde alevisi sünnisi şehirlisi köylüsü Türkü kürdü demeden herkese eşit mesafede hizmet götürüldü.” dediler.

  2004 seçimlerinden sonra girdiği 2009 seçimlerinden de oyunu arttırarak çıkan Necip Büyükaslan, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan seçimler öncesi partisi tarafından aday gösterilmemişti.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz