Çocuklar Çığlık Atmayı Ve Yardım İstemeyi Öğrendi

  0
  79

  Adana’da 6 yaşındaki Gizem Akdeniz’in kaçırılarak öldürülmesinin ardından Adıyaman’da anaokulu öğrencilerine ‘çocuk güvenliği’ uygulamalı olarak anlatıldı.
  Son günlerde küçük yaşta çocukların kaybolması ve kaçırılması olaylarının gündemde olması yetkilileri harekete geçirdi. Adıyaman Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine, 14 maddelik güvenlik kuralı anlatıldı. Teorik ve pratik olarak tanımadığı kişilerle konuşmama, başkalarının arabasına binmeme, nehir ve kuyu gibi yerlere yaklaşmama, sadece arkadaşlarıyla oynama, tanımadığı kişilerden hediye almama gibi konular işlendi.
  Çocuklar yapılan eğitimde nasıl yardım isteyecekleri konusunda ‘imdat’ ve ‘yardım edin’ çığlığı attı.
  Adıyaman Zübeyde Hanım Anaokulu Müdür Yardımcısı Öncel Karakuş, çocukların güvenliği ile daha önceden eğitimler verildiğini ancak son günlerdeki olaylar nedeniyle biraz daha hassas davrandıklarını belirtti.
  Öncel karakuş konuşmasında, “Çocukları tanımadıkları kişilerle ilgili nasıl davranacakları konusunda okulda etkinlikler düzenliyoruz. Öğretmen, veli toplantılarında, okul aile birliği toplantılarında gündem maddesi yapıp bunun üzerinde konuşuluyor. Ayrıca personel eğitiliyor. Son zamanlarda çıkan haberler üzerine bu duyarlılığı biraz daha arttırarak, çocuklarımıza pratik ve teorik eğitim veriyoruz” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz