Çocuk Gelişim Merkezindeki Çocuklara Yüzme Eğitimi

  0
  56

   Adıyaman Valiliği, GAP idaresi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Frito Lay işbirliğinde faaliyet gösteren Gap Cheetos Çocuk Gelişim Merkezinde kayıtlı ilköğretim çağındaki çocuklara yüzme eğitimi veriliyor.
  Maddi imkânsızlıklar nedeniyle yüzme eğitimi alamayan derslerinde başarılı çocuklara yaz etkinlikleri kapsamında 1 ay boyunca yüzme eğitimi verildi. Psiko-sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerini desteklemek amacıyla düzenlenen programda 35 öğrenci yüzme eğitimi alıyor.
  Adıyaman Gap Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi Sorumlusu Mehmet Kısa, “Benzer çalışmalarımız imkânlar ölçüsünde önümüzdeki yıllarda devam edecektir. Eğitici-geliştirici çalışmalarımız kapsamında öncelikli hedef kitlemiz, merkezimizin hizmetlerinden yararlanan, sosyo-ekonomik açıdan bu hizmetlere ulaşmada sınırlılıkları olan çocuklarımıza yönelik faaliyetleri kapsamaktadır. Yüzmeye götürülecek 35 öğrencinin ailesinin yazılı izinleri ve çocukların sağlık raporları alınmıştır. Adıyaman Gelişim Merkezine devam eden çocukların ve gençlerin sağlıklı gelişimine, başarısına, ayni-nakti ve manevi destek veren başta Valiliğimiz, Kurumumuz, GAP İdaresi ve Frito-Lay yetkililerine ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz