CHP’li Binzet: Hızlı tren etüt çalışmaları, 4 yıldır bir türlü bitmiyor

0
375

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’ın, Hızlı Tren Projesiyle ilgili yaptığı açıklamayı eleştirdi.

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet yaptığı yazılı açıklamada, “Demir yolu hattı bile olmayan Gölbaşı Adıyaman Kahta arasında, konvansiyonel hızlı tren etüt projesi çalışması yapılıyor. Her nedense bu etüt çalışması 26 Aralık 2016 tarihinden beri 4 yıldır bir türlü bitmiyor”

 Burak Binzet açıklamasında AK Parti Milletvekili Ahmet Aydın’ın 4 yıl önce etüt çalışmalarına başlanan hızlı tren projesi müjdesini verdiğini ancak, 2020 yılına gelinmiş olmasına rağmen ulaştırma bütçesinde ayrılmış bir liranın dahi olmadığını ileri sürdü.

Geçen hafta ilimizdeki medyada da Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’ın hızlı tren projesinin hızla ilerlediğine dair haberlerin yer aldığını ifade eden Burak Binzet, ‘’Adıyaman yöresinde bir deyim vardır “zaklanmak” yani dalga geçmek, hafife almak, kandırmak anlamında kullanılır. Hızlı tren projesi hızla ilerliyor” başlıklı haber yine medyada Ahmet Aydın, müjdesi ile uyandık, 30 Mayıs 2020 tarihli yerel medyada hızlı bir şekilde devam eden Adıyaman hızlı tren hattına ne yazık ki 2020 ulaştırma bütçesinde ayrılmış bir lira para dahi yok.

Şimdi Adıyaman hızlı tren hattına ait müjdeli haberlere bakacak olursak; TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, 26 Aralık 2016 tarihinde yaptığı açıklamada “Gölbaşı-Adıyaman-Kahta Hızlı Tren Etüt Proje ihale hazırlıklarına başlandığı belirterek Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan şehrimize geldiğinde sözünü almış olduğumuz hızlı tren için çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir.”       

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, demiryolu hattı bulunan bazı illerde dahi hızlı tren yapımı programında olmadığını vurgulayarak, “90 yıldır faaliyette olan Ulukışla, Adana, Gaziantep Urfa demiryolu hattı, hızlı tren yapımı programında değil. Bu hatta hızlı tren çalışması yapılmıyor. 90 yıldır faaliyette olan Narlı, Pazarcık, Gölbaşı Malatya Elazığ, Erzurum demiryolu hattı hızlı tren yapımı programında değil. Bu hatta hızlı tren çalışması yapılmıyor. Fakat henüz demir yolu hattı bile olmayan Gölbaşı Adıyaman Kahta arasında, konvansiyonel hızlı tren etüt projesi çalışması yapılıyor.

Etüt çalışması 26 Aralık 2016 tarihinde başladı ve 4 yıldır bir türlü bitmiyor. Kemal Sunal rahmetli bir filimde “ağam bizimle eğleniy” diyordu, biz de Ahmet Aydın’a “ağam bizi zaklanıyor” mu diyelim?” şeklinde ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz