CHP, Kahta’da Seçim Bürosunu Açtı

  0
  102

  CHP, Kahta ilçesinde seçim irtibat bürosunun açılışını partililerin katılımı ile yaptı.

  Kahta ilçesinde seçim irtibat bürosunun açılışını yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin seçim bürosu açılışına CHP Adıyaman İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi, Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, CHP Milletvekili adayları Selçuk Tabak, Abdurrahman Tutdere, Fatma Ulubey, Karip Bozkurt, Tut Belediye Başkanı Cemal Avcı, Harmanlı Belediye Başkanı Ahmet Değirmenci, Kesmetepe  Belediye Başkanı Vakkas Acar, Milletvekili Aday adayları Songül Varki Yıldırım, Zeynep Saya, Besni İlçe Başkanı Hüseyin Keleş, Gölbaşı İlçe Başkanı İlhami Ulug, Çelikhan İlçe Başkanı Kamber Sucu, Samsat İlçe Başkanı Vahap Kuştepe, Sincik İlçe Başkanı Mustafa Şahin ve partililer katıldı.

  Seçim Bürosunun açılışında konuşan CHP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bugün burada ağalar yok. Burada halk var, Cumhuriyet Halk Partililer var. Bugün Kâhta’da bazı zincirleri kırmak için bir aradayız, Ezberleri bozmak için bir aradayız. Bizim adaylarımız öyle kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklarla seçilmedi. CHP’nin adayları halkın iradesiyle, halkın oyuyla seçildi” dedi.

  CHP Kahta İlçe Başkanı Mehmet Yıldırım ise konuşmasında, “Ben bir Kahtalı olarak sizlerle AKP’nin Kahta’daki 13 yıllık muhasebesini yapmak istiyorum. Sizi çok uzaklara götürmeyeceğim. 15 sene önce insanlarımız Adana’ya, Niğde’ye, Mersin’e, Kilis’e, Malatya’ya ırgatlık yapmaya gidiyorlardı. 12 yıldır AKP iktidarında çok güçlü oy desteği olmasına rağmen hala Kahtalı hemşerilerimiz iki kat artış yaparak buralarda ırgatlığa devam etmektedirler. Bir ay sonra Malatya’ya kaysı toplamaya, daha sonra Karadeniz’e fındık toplamaya, Şanlıurfa’ya pamuk toplamaya, Mersin’de hamallık yapmaya gidecekler. Sonrada gelip İstanbul’a giderek ellerine ne iş geçerse çalışacaklar. Sizleri, AKP oralarda görmek istediği için oradasınız, sizlere iş sahaları açmadığı için oralardasınız. Sizlerin mazotunuz 1.5 Lira olmadığı için oradasınız. Hepinizi saygı ve sevgilerimle kutluyorum” dedi.

  CHP Adıyaman İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi ise konuşmasında, “CHP Kâhta seçim bürosunun açılışının heyecanı ve mutluluğu ile hepinize hoş geldiniz diyorum. Partimizin tüm çalışmalarında bizlere omuz veren ilçe başkanlığına, kadın kollarımıza, gençlik kollarına, tüm partililerimize teşekkür ediyorum. Kahta ilçemiz mevcut iktidara 13 yıldır çok ciddi destekler verdiği halde hak ettiği hizmeti bir türlü alamadı. Kâhtalılar vefakâr insanlardır, yiğit insanlardır. AKP’ye verdikleri desteklerin karşılığı bu olmamalıydı. Modern bir şehir olması gereken Kahta hala bir kasaba görünümünde, Nemrut turizmi yatırımlarının yapılmaması çok büyük bir eksikliktir. CHP’nin iktidarında Kahta hak ettiği konuma hızla getirilecek. Ben partim adına sizlere bunun sözünü veriyorum” dedi.

  CHP Adıyaman Milletvekili Adayı Fatma Ulubey ise konuşmasında, “Cesur yürekliler karşımdalar. Sayın il başkanım, ilçe başkanım, milletvekili aday adaylarım, belediye başkanlarım, çok değerli Kahta halkı hepinizi saygıyla selamlıyorum. Seçim büromuzun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Değerli Kâhta halkı! Bizler Kâhta halkı için varız ve meydanlardayız. Kâhta’da esnafımızı gezdik. Dertlerini dinledik. Esnafımız üzgün, alın terinin karşılığını alamıyor. Demirciler çarşısında üniversiteyi 10 yıl önce bitirmesine rağmen atanamayan ve demircilik yapan bir öğretmen kardeşimize rastladım. Kâhtalılar duydunuz mu? Değerli anneler, bacılar bu atanamayan öğretmenimizi ne yapacağız. Hayatı Kahta’da demir dövmekle mi geçecek? 13 Yıldır ülkeyi yönetenler diyorlar ki CHP iktidara gelirse İmam hatipleri kapatacak, böyle bir şey olabilir mi? İmam Hatipleri açan CHP’dir. Diyaneti Kuran kimdir? CHP. Bu gün sizler neye dayanarak bu iftirayı CHP’ye atıyorsunuz. Demek ki siz tarihinizi bilmiyorsunuz. CHP dindardır, dine saygılıdır, Kutsal kitabımıza saygılıdır. Kuran’ı Kerim her CHP’linin başının üzerindedir. CHP asla siyasete dini alet etmez, bizler inançlı insanlarız. Sevgili Kahtalılar bizler CHP olarak bir kez daha düşünmenizi istiyoruz. Kâhta turist kentiydi, turizm nerede? Allah aşkına Kâhta’ya 1980’lerde 150 bin turist geliyordu, bugün kaç turist geliyor? Turizm Adıyaman’da, Kahta’da bitti. Sadece turizm mi? Çiftçi, memur, esnaf, emekli bitti. Bizler Kahta’mızın tüm sorunlarını biliyoruz. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

  Daha sonra kürsüye gelen CHP Milletvekili adayı Karip Bozkurt ise konuşmasında, “CHP’li olmak bir onurdur ve onların önünde eğilmekte benim için bir onurdur. CHP’li olmak bir ayrıcalıktır, neden? Kimliği, dini, dili, milleti, ırkı ne olursa olsun CHP insanlarımıza yandaş değil vatandaş olarak yaklaşmaktadır. Bizler vatandaşız. Şimdi siyaseti bir tarafa bırakacağız. İnsanların ibadetiyle, diniyle, diliyle uğraşmak ancak aciz insanların işidir. İnsanları 13 yıllık bir süre içerisinde aldattılar, kandırdılar. İnsanlar bir şekilde umutlarını bağladılar ama geldiğimiz noktada ülkemizin ve memleketimizin hali de ortada. Bir daha bizleri aldatamayacaklar. Bir daha o güveni sağlayamayacaklar. 13 yıllık iktidarlarında haktan hukuktan, adaletten bahsettiler. Bu sizin adalet anlayışınız. Kâhta’yı ırgat şehri yapmak mı adaletiniz? Her tarafı su olmasına rağmen Yağmur yağmadığı zaman Kâhta susuzluk yaşıyor susuzluk. Halk bunun hesabını sizden soracak” dedi.

  CHP Adıyaman Milletvekili adayı Abdurrahman Tutdere ise konuşmasında, “Değerli CHP’liler, hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle kucaklıyorum. Burası Kahta, Kommangene krallığının, barışın, huzurun, sevginin başkenti. Medeniyetler eşiği Kahta. Şimdiye kadar bize CHP Kahta’ya gidemez diyorlardı. CHP ancak batıda olur, doğudaki il ve ilçelerde CHP yok diyenlere sesleniyorum. Buyurun işte Kahta meydanında işte Kahtalılar, işte CHP. Kâhta tarihte de, bu günde, yarın da barışın ve cumhuriyetin bekçisi olacaktır. Yıllardan beri Türkiye’nin en önemli sorunu olan Kürt sorununu maalesef çözemediler. CHP iktidarında Türkiye’nin en temel sorunu olan Kürt sorununu biz çözeceğiz. CHP eşit yurttaşlık temelinde, hukukun üstünlüğü temelinde, demokratik, çağdaş, özgürlükçü bir anayasa vadiyle Kürt sorununu çözecek tek partidir. Sizlerin desteğiyle iktidara geldiğimizde 30 yıldır memleketimizin bütün kaynaklarını götüren, siyasi iktidarlar tarafından suiistimal edilen, binlerce evladımızın toprağa düşmesine sebep olan bu temel meseleyi ancak biz çözeriz. Bu işler öyle akil adamlarla, barış süreciyle çözülebilecek meseleler değildir. CHP Türkiye’nin kurucu partisidir, ancak bu sorunu CHP çözer. Herkes bunu böyle bilsin. Sizler Ankara’ya 3 tane milletvekili gönderdiniz. Hepsi Kahtalıydı, bu toprakların çocuklarıydı. Ancak Ankara’ya gittiklerinde Kahtalı olduklarını unuttular. Artık sizlerin namı hesabına siyaset yapacak, sizlerin hakkını hukukunuzu koruyacak CHP milletvekilleri var, bizler varız. Bizlere şans verin, destek verin” dedi.

  CHP Adıyaman Millet vekili adayı Selçuk Tabak ise konuşmasında şunları dile getirdi: “Tarım bölgesi olan Kâhta’da sulanabilir tarım alanı sadece yüzde 2, Adıyaman’da yüzde 12, yanı başımızdaki Şanlıurfa’da yüzde 87. Urfa ile aramızda kocaman bir su havzası olan Atatürk Barajı var. Şanlıurfa ile aramızda belki 1000 yıllık bir fark var Niye böyle oldu? Çünkü Kahta’da CHP silindi, yok edildi. CHP Kahta’da olsaydı burada bunlar yaşanmayacaktı. Burada halkın kendi eliyle kurduğu sulama tesisleri elektrik ücretinin çok yüksek olmasından dolayı çalıştırılamaz hale geldi ve kapatıldı. Kâhtalılar verimli toprakların susuz, fakir bekçileri haline geldi. Bunları biliyoruz.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz