CHP ile MHP’nin ‘Cumhurbaşkanlığı Seçim’ Görüşmesi

  0
  47

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman teşkilatından, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Teşkilatına ‘Cumhurbaşkanlığı seçim’ ziyareti gerçekleştirdi. 
  CHP İl Başkanı Bilal Doğan, Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, Gençlik Kolları Başkanı Engin Özer ile yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinde, MHP İl Başkanı Mithat Solgun, Merkez İlçe Başkanı Ömer Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaptı. Karşılıklı fikir alışverişinin olduğu ziyarette, Cumhurbaşkanlığı seçim süreci konuşuldu.
  CHP İl Başkanı Bilal Doğan ziyarette yaptığı konuşmada, MHP ile CHP’nin ‘çatı aday’ formülü bulduğunu belirterek, AK Parti iktidarını eleştirdi.
  Bilal Doğan, “AK Parti iktidarında demokrasiyi yok sayan, yolsuzlukların normal karşılandığı bir dönemdeyiz. Cumhurbaşkanlığı seçimi ülkenin kurtuluşu için Türkiye sevdalıları bir araya geldiği ve Ekmeleddin İhsanoğlu üzerinde uzlaşma sağlandı. Bu gün yol haritasını belirleme, Adıyaman’da yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuyoruz. Seçim sürecini değerlendiriyoruz. Seçim sürecini tam olarak birlikte yürütmeyeceğiz ama fikir alışverişinde bulunacağız. Her parti kendi çalışmasını yapacak ama koordineli olacağız. Türkiye’yi bu karanlıktan aydınlık yarınlara çıkarmak için çaba gösteriyoruz. Vatandaşlarımız daha duyarlı olsun. Ülkenin geleceği için bu seçim çok önemli” dedi.
  MHP İl Başkanı Mithat Solgun ise, ilk kez Cumhurbaşkanını halkın seçeceğini ve bu makamın siyasi kimliğinin olmaması gerektiğini belirterek, “Cumhurbaşkanı halk tarafından seçilecek. Bu makam herkesi temsil ettiği için tarafsız olması lazım. Siyasi bir kimliği olan bir kişinin orada olmaması lazım. 12 yıl bu ülkeyi yöneten ve kırmadığı kimseyi bırakmayan bir kişi Cumhurbaşkanı olmamalıdır. İhsanoğlu bu makama yakışacak bir kişidir. İnşallah bu millet doğruyu bulacaktır. Herkesi kırmış, dökmüş bir kişiyi seçmeyecektir. İnşallah milletin sağduyusu hakim olur ve İhsanoğlu’nu Cumhurbaşkanlığına seçeriz” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz