CHP İl Başkanı Doğan 8 Mart Kadınlar Gününü Kutladı

  0
  93

  CHP Adıyaman İl Başkanı Av. Bilal Doğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yaparak; ezilen, şiddet gören ve toplumda etkin bir rol almaya çalışan kadınların gününü kutladı.
  CHP İl Başkanı Bilal Doğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün 104. yılının kutlandığını belirterek, “Bu gün kadınlar yürümeli, barış, demokrasi, kardeşlik ve aydınlık bir gelecek için yürümeli. Eşleriyle ve kardeşleriyle omuz omuza yürümeli. Çünkü hiçbir kurtuluş tek başına gerçekleşmez. Tersine çevirmek için kara yazgılarını, zulme ve baskıya boyun eğmemek için yürümeli. Çünkü gelecek onun nasırlı ellerinde yoğrulacak. Aydınlık yarınlar için, kavgada bizde varız demek için, hem hayatın içinde hem de mücadelenin tam ortasında olduğunu göstermek için yürümeli.
  Kapitalist gelişme ve burjuva devrimleri uzun tarihi dönemler boyunca ezilen bir cins olarak kalan kadınların özgürlüğü ve eşitliği için iktisadi ve toplumsal önkoşulların oluşmasını sağlamaktadır. En devrimci döneminde bile burjuvazinin kadın özgürlüğüne ve kadın-erkek eşitliğine dolaysız bir katkıda bulunmaması, üzerinde önemle durulması gereken bir tarihsel olgudur. Bu, kadının ezilmişliğinin ve köleliğinin tarih içinde saldığı derin köklere olduğu kadar, bunun giderilmesinde sınıf olarak burjuvazinin herhangi bir özel çıkara sahip olmadığının da bir göstergesidir” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz