CHP İl Başkanı Binzet’ten Aquapark kararına tepki

0
358

CHP İl Başkanı Burak Binzet, Adıyaman Belediyesi’nin çocuklar için aquapark açmasına karşı çıkarak, belediyenin kararını tekrar gözden geçirmesini istedi.

Adıyaman Belediyesi’nin, aquaparkı 15 Ağustos Cumartesi günü 6-11 yaş çocukların kullanabileceğini, gecikmeli de olsa hizmete açtıklarını duyurmasının ardından CHP İl Başkanı Binzet, koronavirüs’ün etkisini kaybetmediğini, çocukların riske atılmaması gerektiğini belirtti.

Belediyenin kararını tekrar gözden geçirmesi gerektiğini bildiren Binzet, şunları kaydetti:

“Bir süredir evden çıkamayan çocuklarımız, son zamanlarda büyük ihtimalle sıkılıyor. Ama şehrimizin kovid-19 tablosu göz önündeyken aquaparkı faaliyete geçirmek çok tehlikeli. Her ne kadar çocuklarımızın spor yapmaları, vücutlarını geliştirecek aktivitelerde bulunmaları önemliyse de onların taşıyıcı olduklarını unutmamalıyız. Daha kötüsü her ne kadar virüsün onlar üzerinde etkisinin daha az olduğu dile getirilse de bu söze güvenmemeliyiz. Kimse evlat acısı çekmemeli, hiçbir evladımız hayatının baharında hastalıkla mücadele etmemeli. Son zamanlarda çok fazla bölge karantinaya alınıyor. Adıyaman’da durum vahim. Böyle bir zamanda çocuklarımızı riske atmamalıyız. Belediye bu kararını bir kez daha gözden geçirmeli.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz