CHP Gençliğinden Broşürlü Protesto

  0
  121

  CHP Adıyaman Gençlik Kolları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı olan “AKSARAY”’ın yapımına harçanan parayı protesto etmek için Gölbaşı ve Besni Parti Binası’nda basın açıklaması yaptı.
  Adıyaman Gençlik Kolları Başkanı Engin Özer, İlçe Gençlik Kolları Başkanları ve Genç Üyelerle birlikte AKSARAY’a harcanan parayı protesto etmek amacıyla hazırlamış oldukları broşürleri halka ve esnafa dağıttılar.
  CHP Adıyaman Gençlik Kollari Başkani Engin Özer; yaptığı açıklamada, ülkenin ekonomisinin bu denli zor durumdayken, işsizlik ülke gençliğinin en büyük sorunuyken, Cumhurbaşkanlığı sarayına harcanan 1.8 milyar TL akla mantığa sığmadığını ifade etti.

  Özer, şunları kaydetti:

  “Buraya harcanan 1.8 TL ile, İlimizde asgari ücret üzerinden 7 bin 400 kişiye istihdam yaratarak, 25 yıl boyunca maaş ödenmez miydi ? İlimizin tüm köylerinin içme suyu, yol, kanalizasyon, sulama göleti, sulama kanalı, köy içi meydan, parke taşı ve peyzaj gibi temel altyapı ihtiyaçları tamamen giderilemez miydi ? İlimizde aynı anda, 10 bin çifçimize traktör desteği, 20 bin çiftçimize 1’er dönümlük sera 10 bin çiftçimize 10’ar adet süt ineği, 50 bin çiftçimize damlama sulama sistemi ve tarım alet/ekipmanı yardımı yapılamaz mıydı? İlimizde yoksul ve dar gelirli yurttaşlarımız için TOKİ’nin her biri 60 bin lira olan alt geliri grubu konutlarında tam 30 bin adet yapılamaz mıydı ? İlimizde aynı anda 200 yataklı 6 hastane, 50 adet anaokulu, 24 derslikli 10 yeni ilkokul ve lise binası, 500 öğrenci kapasiteli 4 yurt binası, 20’şer bin kapasiteli 2 yeni stadyum, 8 adet kültür merkezi, 100 kişi kapasiteli 4 huzurevi, 7 adet kapalı yarı olimpik yüzme havuzu, 10 adet kapalı spor salonu, 6 adet müze, 10 adet katı atık bertaraf tesisi, 10 adet atık su arıtma tesisi ve 4 baraj yapılamaz mıydı? Diye soruyoruz”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz