CHP Adıyaman Belediye Başkan Adayı Zeynal Bakır: “Yakında Çocuklarınız İşsiz Kalacak”

  0
  47

  Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Belediye Başkan Adayı Zeynal Bakır, Seçim İletişim Merkezinin önünü hınca hınç dolduran Partililere hitap etti. Bakır;30 Martta Seçime giderken Adıyaman’ın tarih yazdığını, destan yazdığını söyledi.

   

  Seçim tarihinin hiçbir döneminde insanımız bu kadar kendi kaderlerini belirlemek için bu kadar birlik ve beraberlik içerisinde olmadığını belirten Zeynal Bakır; “Her gece binlerce insanımız Seçim büromuzun önüne geliyor. Adıyamanlı kardeşlerim hiç bu kadar seçim gününü iple çeker hale gelmemişti. Adıyaman’ın her mahallesinden hemşerilerim bize yoğun ilgi gösteriyor. Malatya’nın kayısı ağaları ‘Malatya’ya kayısı toplamaya sadece Belediye Başkanınız gelmiyor’ diyor insanımızı ne hale getirdiniz. Buradan sesleniyorum Adıyaman halkının onuruyla oynayanlardan hesap sormaya geliyoruz. Öyle bir hesap soracağız ki Ankara’da rahat oturamayacaklar. Rüyalarına gireceğiz. Kâbus görecekler. Sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Sizleri en güzel şekilde yaşatmak benim boynumun borcu olsun. Komşunun adayını bu halk seçti Ankara’ya gönderdi hem de 2 dönem ne yaptı Allah aşkına hem de meclis idare amirliği yaptı o zaman ne yaptı ki şimdi ne yapacak. Şimdi gelmiş Adıyaman’ı beğenmiyor. Süper emeklilik maaşıyla Ankara’da yaşamak kolay hele gel birde Adıyamanlının yanında onların çektiği sıkıntılarla yaşa seni o zaman görelim.”dedi.

  UYARIYORUZ İŞSİZLİK PATLAMASI OLACAK

  Çok uzun bir süre geçmeden Adıyaman da işsizlik patlaması yaşanacağını söyleyen Zeynal Bakır; “İnanın yakında Adıyaman’da işsizlik patlaması yaşanacak ve bugün asgari ücretle çalışan çocuklarınız iş bulamayacak ve işsiz kalacak bunun nedeni teşvik yasası nedeniyle maliyetlerin artması kim çıkardı bu teşvik yasasını mevcut iktidar şimdi meydanlara çıkıp iyi yaptıklarını söylüyorlar.10 kişi üzeri çalıştıran işyerlerinde 1 İşçinin maliyeti Adıyaman’da 315 tl civarındayken Şanlıurfa’da 30 tl siz işadamı olsanız nereye yatırım yaparsınız tabi ki Şanlıurfa yâda benzeri illere. İşte o nedenledir ki çok yakında Adıyaman’da ki işadamlarımız buradan fabrikalarını oralara taşıyacaklar zaten taşımaya da başlamışlar. Onlar haksız değil, niye göz göre, göre zarar etsinler yâda ne kadar zarara dayanacaklar. İşte biz diyoruz gelin bu umursamaz zihniyetten Adıyaman’ı bu hale getirenlerden hesap soralım.”dedi.

   

   

  ZEYNAL BAKIR A+çIKALAM (3)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz