CHP Adıyaman Belediye Başkan Adayı Zeynal Bakır: “Spor’u Ve Sporcuyu Önemseyeceğiz ”

  0
  140

  Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Belediye Başkan Adayı Zeynal Bakır, kısa adı Adıyaman Sporcular Derneği Olan SPOR-DER’i ziyaret etti.

  CHP İl Başkanı Bilal Doğan, İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çoban, Belediye Meclis Üyesi Adayı Ali Babaocak ve İl genel Meclis Üyesi Adayı Ramazan Koyuncu ile birlikte ziyaret eden Bakır’ı Spor Der Başkanı Nuri Sever ve Yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

  CHP Adıyaman Belediye Başkan Adayı Zeynal Bakır; Adıyaman’da spor denince ilk akla gelenin Adıyamanspor olduğunu ancak bunun dışında da spor’un var olduğunu belirterek; “Spor’a sevgim amatör seviyesinde de olsa her genç gibi bir zamanlar uğraştım. Hobi ve Sevgi üzerine yapılan bir aktivite. Adıyaman’da spor’un birçok dalında etkinlikler oluyor Örnek vermem gerekirse geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor İl müdürümüzü ziyaretim esnasında çok gururlandığım bir olaya şahit oldum. Eskrim dalında bir kız çocuğu Olimpiyatlara girme şansını yakalamıştı. Hiç aklımıza gelmeyen bir sporda bir kız çocuğumuz Olimpiyatlara gidebiliyorsa imkânlar verildiğinde çocuklarımızın gençlerimizin nasıl büyük başarılar elde ettiklerinin en büyük göstergesi. Birçok gencimiz bu büyük başarıları yakalamaları gerekirken masa başında görevlerde çalışıyor. Eğer 30 Martta halkımız bizi tercih ederse diğer alanlarda olduğu gibi Spor alanlarında da büyük projelerimiz var. Büyük bir spor kompleksi projemiz var stadyumdan tutun da çevresinde çeşitli aktivitelerin yapılabileceği tesisler yapacağız. Çevre illerimizin hepsinde bu dediğim spor kompleksinden var niye Adıyaman’da olmasın.”dedi.

  Adıyaman’da spor’un bir yerlere gelmesi için elbette ki büyük bütçelere ihtiyaç var ancak, sadece paranın da yetmeyebileceğini zihniyet değişikliğinin olması gerektiğini belirterek; “Bugünkü Stadımız ve altyapımızla bir üst ligde oynama şansımız yok. Özlediğimiz büyük spor tesisini Şehrin doğu tarafına yapmayı planlıyoruz. Adıyaman’da sporu en üst düzeye getirmek için Üniversitemizle ve siz değerli spor adamları ve dernekleriyle istişaresiz yapmayacağız. İnsanlarımızın gönül rahatlığıyla spor yapabilecekleri, dinlenebilecekleri yürüyüş yapabilecekleri tesisleri ilimize kazandıracağız.15 Bin öğrencisi ve Akademik ve İdari personeli 2 binleri bulan bir Üniversiteye sahibiz. Adıyaman Üniversitesine gelen yâda gelmek isteyen hocalarımızla konuştuğumuzda spor alanları anlamında büyük eksikliğimizin olduğunu onlar da söylüyor. İnşallah bu eksikliği gidermek için göreve hazırız. Amatör Spor Kulüpleriyle çok iyi ilişkiler içerisinde olacağız. Sizden ricam hangi parti olursa olsun tercihinizi yaparken kimin yapabileceğine inanıyorsanız ona oyunuzu verin.”Dedi.

  CHP İl başkanı Bilal Doğan ise yaptığı açıklamada; “ Spor-Der’i yakından takip ediyoruz. Size sunulan imkânlara göre spora ve sporcuya çok büyük katkılarınız var. Amacımız Futbol üzerine kuruluymuş gibi görünen spor’u yepyeni bir Belediyecilik anlayışıyla zenginleştirmek. Spor’un halkımıza getireceği katkıları nedeniyle üzerinde titizlikle duruyoruz.”Dedi.

  SPOR-DER Başkanı Nuri Sever ise; “Bundan 4-5 yıl önce bu dernek kurulma aşamasındayken düşündüğümüz birçok şeyi gerçekleştirmenin memnuniyeti içerisindeyiz. Belediye Başkanlığı seçimi de bir yarış. İnşallah bu yarıştan sonra da kazanan Belediye Başkanımızla birlikte güzel hizmetlere imza atmak istiyoruz.”dedi.

  SPOR-DER Yönetim Kurulu üyesi Muhittin Tuzcu ise , “2010 yılında kuruduğumuz bu dernekte amacımız eve yada kahveye kapanmış insanlarımızı bir araya getirmek. Bu amacımıza da ulaştığımız düşünüyorum. Derneğimizde çok değişik görüş ve düşünce de insan olmasına rağmen buraya siyaset sokmadık. Her görüşten arkadaşımıza kapımız gönlümüz açık. Çünkü spor kardeşlik ve Barış demektir.”dedi.

   

   

   

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz