CHP Adıyaman Belediye Başkan Adayı Zeynal Bakır: “Babanızın Parasını mı Kesiyorsunuz?”

  0
  89

  Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Belediye Başkan Adayı Zeynal Bakır, Cumhuriyet Mahallesinde oturan vatandaşların düzenlediği Cumhuriyet mahallesinin sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıya katıldı. Bakır, İktidar Partisine mensup kişilerin insanımız üzerinde baskı kurarak ‘Eğer bizim dışımızda birini seçerseniz Devletin yardımları kesilir diyorlar. Siz Babanızın parasını mı veriyorsunuz ki onu keseceksiniz.dedi

  Cumhuriyet Mahallesinde oturan vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği toplantıya CHP İl Başkanı Bilal Doğan, Kadın Kolları Başkanı İlhan Küçüker, Gençlik Kolları Başkanı Engin Özer, Belediye Meclis Üyesi Adayları katıldı.

  Her renkten her desenden Adıyaman’ın her bölgesinden arkadaşlarla yola çıktıklarını söyleyen Zeynal Bakır; “Ben Adıyaman’da herkesin Belediye Başkanı olacağım diye yola çıktım. Adıyaman’ı hep birlikte yöneteceğiz Adıyaman’ın her mahallesinin kokusunu bilirim. Hangi görevde olursa olsun Adıyaman halkına hizmet etmek benim için şereftir. Dünyada hiçbir yerleşim yerinin sahip olmadığı Kültür ve inanç Turizmi noktasında çok büyük zenginliklerimiz olmasına rağmen bunun kullanılması noktasında sıkıntı çekiyoruz yâda kullanamıyoruz. Türkiye yerleşim yeri kesin olarak bilinen ve tescillenen sahabelerden Safvan Bin Muattal hazretlerinin türbesi burada olmasına rağmen yeterince faydalanamıyoruz faydalanmak içinde altyapımızı ona göre hazırlamıyorlar. Adıyaman’dan çıkarılan mermerlerin Adıyaman doğasını tahrip etmekten başka hiçbir faydası yok aslında mermer bizim kurtuluş reçetelerimizin en başında gelen sektörlerdendir. Adımızı Irgat kent koymuşlar yazık değimli? bu insanlara Adıyaman da yeteri derecede verimli arazimi yok ki bu insanlarımız çevre illere giderek ya trafik kazasında ölüyorlar yâda çalıştıkları yerlerde İnsani olmayan muamelelerle karşılaşıyorlar. Bizi yöneten insanların bundan haberi yok mu zannediyorsunuz. Ben size buradan söz veriyorum Adıyaman insanının insanca yaşaması için bedenimi ortaya koyacağım. Tek derdim Adıyaman İnsanının sorunlarına çözüm olabilmek ve çözmek.”dedi.

  Adıyaman’ın sorunlarının sayılamayacak kadar çok olduğunu söyleyen Bakır; “Trafik, Otopark sorunundan tutunda hafta sonu ailece gidip oturabileceğimiz mesire alanlarının yokluğuna, Kışın yağmur yağdığında suların evlerimizin içine kadar girmesi daha hangilerini sayayım o kadar çok ki işte bunların hepsinin çözümü için projelerimiz hazır. Şimdide şöyle bir propagandaya başlamışlar İşte ‘biz gelmezsek Devletin size yaptığı yardımlar kesilir’ diyorlarmış buradan sormak istiyorum siz Babanızın parasını mı kesiyorsunuz ki halkımızı tehdit ediyorsunuz. Şanlıurfa da geçtiğimiz seçimlerde Ak Parti Kaybetti hele bir sorun bakalım Şanlıurfalılara Devletin yardımları kesilmiş mi yoksa daha da arttırmış mı? İnanmayın böyle söyleyenlere buradan sesleniyorum. Eğer biz seçildiğimiz için Devletin yardımı kesilirse gelin ben maaşımdan ödeme yapacağım. Bunların yalanlarına artık inanmayın artık yeter deyin. Ben inanıyorum ki Adıyamanlı bu defa yeter diyecek gereken cevabı sandıkta verecek. Cumhuriyet Mahallemizin sorunlarıyla diğer mahallelerimizin sorunları arasında hiçbir fark yok. Çevre Yolu çıkmaz yol haline gelmiş bu yolun açılması için çalışmalarımızı hızlandıracağız. Özellikle kadınlarımız için bayanlar için taziye evleri açacağız. Su parasının tonajını Dar gelirli vatandaşlarımız için ucuzlatacağız.”Dedi.

  CHP İl Başkanı Bilal Doğan ise yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Mağdur edilmiş hizmetten yoksun bırakılmış Adıyaman Halkı hizmetin en güzeline layık. Mağdur olmuş bu halkımızı ödüllendirmek yerine cezalandırıyor. Adıyamanlı artık yeter diyor, Hizmet edecek Zeynal Bakır’a destek vereceklerini söylüyorlar.”

   

   

  ZEYNAL BAKIR A+çIKLAMA (1)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz