CHP Adıyaman Belediye Başkan Adayı Zeynal Bakır: “Adıyamanlıyı 10 Yıldır Kandırıyorlar”

  0
  165

  Cumhuriyet Halk partisi Adıyaman Belediye Başkana Adayı Zeynal Bakır, Seçim İletişim Merkezinde kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti.

  Başbakan Erdoğan Adıyaman’a geldi Adıyamanlının şunu bekleme hakkı var ‘Biz 10 yıldır Adıyaman’ı ihmal ettik bu ihmalimizin karşılığını vermeye geldik’ demesi gerektiğini belirterek; “Başbakan Adıyaman’a geldi. Yerel yönetimlerle ilgili tek kelime etmedi. Cemaat le ağzını açtı Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu ile kapattı. Başka da söylediği hiçbir şey yok. Adıyamanlıya ve Adıyaman’a dair hiçbir şey söylemedi. Birde 30 Martta sandıkları patlatacağız demiş.30 Martta kadar Adayınız hasedinden patlamasın da. Adıyaman halkı 30 Martta size öyle bir tokat patlatacak ki kendinize gelemeyeceksiniz. Birde Adıyaman belediyeciliği bizim dönemimizde görecek demiş sanki 10 yıldır belediye Akparti de değil de CHP deymiş gibi konuşuyorlar. Adıyamanlılara yeterince hizmet etmediklerini kendileri itiraf ediyor. Düşünebiliyormusunuz 11 yıldır Akparti İktidar,10 yıldır Akparti’li bir belediye Başkanı var ve Adıyaman da yeterince yerel yönetimlerde hizmet yapılmadığını söylüyorlar. Bari bunu siz söylemeyin 2 dönem Milletvekilliği yaptınız neden müdahale etmediniz bu duruma. Neden Adıyaman’ın ve Adıyamanlının yeterince hizmet almasını sağlamadınız.11 yıldır 5 Milletvekili ile iktidardasınız. Bu sözleri sizin söylemeye hakkınız yok. Bu millet bunu bildiği ve gördüğü için sizlere 30 Martta gereken cevabınızı verecektir.”dedi

  Akparti’nin Adayının Adıyaman’ın yemyeşil olacağından bahsettiğini belirten CHP Adıyaman Belediye Başkan Adayı Zeynal Bakır, “Başbakan Erdoğan Adıyaman’a geldiğinde Benim Belediye Başkanı olmak için Başbakan Erdoğan’a ihtiyacım var diyor Ne yani bu halka ihtiyacınız yok mu? Bunlar ne dediklerini de ne yaptıklarını da bilmiyorlar bir yandan Adıyaman yemyeşil olacak diyorlar diğer yandan gazetelere verdikleri ilanlarda Adıyaman’a 2,5 Milyon ağaç diktiklerinden bahsediyorlar. Allah aşkına nerelere diktiniz bu ağaçları.11 yıldır bu ağaçlar hiç büyümedi mi? Halkımız Sizin bu hikâyelerinizi duymak istemiyor ve 30 Martta gereken cevabı verecektir.10 Yıl önce Şanlıurfa’nın adayları Adıyaman gibi olacağız diyorlardı bugün Bizim söylediğimiz noktaya onlar aylar sonra geliyor. Şanlıurfa’nın Belediyecilikte Adıyaman’ı geçtiğini söylüyorlar. Bu itiraf size yeter Şanlıurfa’da Bakan olan milletvekilleriniz var Belediye Başkanı ise size rağmen Şanlıurfa halkının seçtiği Bağımsız bir belediye Başkanı hani bugünlerde insanlarımızı aman bizi seçmezseniz başka partiden biri seçilirse hizmet gelmez diye korkutuyorsunuz ya demek bu korkutmalarınız boşuna. Bu defa korkutsanız da bu insanlar size bir ders verecek aynen Şanlıurfa gibi dersinizi alacaksınız” Dedi.

   

   

  ZEYNAL BAKIR A+çIKLAMA (2)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz