CHP Adıyaman Belediye Başkan Adayı Zeynal Bakır: “Adıyaman’ı Birlikte Yöneteceğiz”

  0
  103

  Adıyaman’da kadın Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) oluşturduğu Kadın Platformu, yerel yönetimlerden sorumlu Çalıştay Grubu  siyasi partilere ziyaretleri çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Adıyaman Belediye Başkanı Adayı Zeynal Bakır’ı ziyaret etti. Ziyarette, CHP Kadın Kolları yöneticileri ve Zeynal Bakır’ın Eşi Necla Bakır’da hazır bulundu.

  Yaklaşan 30 Mart seçimleri öncesi kadın STK’ların duyarlılığından duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP Adıyaman Belediye Başkan Adayı Zeynal Bakır, “Doğumumuzdan ölümümüze kadar hayatımızın her aşamasında büyük önem arz eden Annemiz, Eşimiz ve Kız kardeşlerimizin bugüne kadar yeteri kadar değer görmedikleri ortada. Bunu bizi ziyaret eden Kadın STK isminden de anlıyoruz, siz hiç erkeklerin oluşturduğu Erkek STK ismi duydunuz mu? Erkek egemen bir toplumda yaşıyoruz. Eğer halkımız 30 Martta bu görevi bize verirse yönetimimizde bayanlarımızın rolünü herkes görecek. Projelerimiz arasında kadınlarımıza yönelik çok ciddi çalışmalarımız var özellikle sadece kadınlarımızın gideceği merkezi bir yerde kadınlarımızı bir araya getireceği, soluklanacağı bir yer açacağız. Kadın Kollarımızın ve eşimin bu çalışmalarımızda çok ciddi katkıları var. Seçilmemiz halinde Sivil Toplum Örgütlerimizin tamamıyla işbirliği içerisinde olacağız. Karar mekanizmamızın her aşamasını STK’larımızla birlikte yürüteceğiz. Bırakın STK’ları halkımızla ilgili bir karar alacağımızda onların görüşlerinden mutlaka faydalanarak karar vereceğiz. Yani anlayacağınız biz ne yaparsak o doğrudur bizim dediğimizin dışında doğru yoktur anlayışında değiliz.Adıyaman’ı hep birlikte yöneteceğiz”dedi.

  Kadın Sivil Toplum örgütleri adına konuşan kadın platformu sözcüsü Türkan Ağır, kadın platformu olarak bütün Belediye Başkan adaylarını gezerek bir taahhütname imzalattıklarını belirterek; “Kadın seçmene ilimizdeki yaşamı belediyeciliği kolaylaştırmak adına bir 30 maddelik bir taahhütname hazırladık ve 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle hazırlayacağımız toplantıya davet ettik.30 Martta yapılacak seçimlerde başkan adaylarının projelerini ve çalışmalarını öğreniyoruz.”dedi.

  CHP Adıyaman Belediye Başkan Adayı Zeynal Bakır, Ziyaretin sonunda Kadın Platformu üyelerinin hazırladığı 30 maddelik Taahhütnameyi imzaladı.

  ZEYNAL BAKIR (2)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz