Çelikhan-Yeşilyurt-Malatya Yolunun Tarfiğe Kapatılmasına Tepki

  0
  118

  Yeni yapılan Çelikhan-Yeşilyurt-Malatya Yolu Karayolunun trafik güvenliğinin sağlanmadığı gerekçesiyle yolun ortasında her iki taraf tanda hendekler açılarak ulaşıma kapatıldı. 
  Yıllardır bu yolun açılmasını beklediğini belirten Çelikhan halkı, yol güvenliği nedeniyle halkın seyahat özgürlüğünün kısıtlanmaması gerektiğini belirtiler.
  Yolun kapatılmasına tepki gösteren vatandaşlar, “Biz Çelikhan ilçe halkı olarak bu yolu daha güvenli görüyoruz. Yıllardır kullandığımız Çelikhan Sürgü arası isyan edilecek bir yol iki araç birbirinden geçemiyor dar ve çok virajlı. Bu yolda sürekli ölümlü ve çok sayıda hasarlı kazalar meydana geliyor. Yeni yapılan yol karayollarına teslim edilinceye kadar biz de biliyoruz ki trafiğe kapalı. Fakat açık tutulmalı ve isteyen bu yolu kullanmalı, güzelim yola büyük hendekler açıp ısrarla yolu kullandırmamalarına anlam veremiyoruz acaba kasıtlımı yapılıyor? Yollar kamunun ortak malıdır herkese açık tutulmalı ve de bu yol şu anda civardaki yollarımızdan daha güvenli, öyleyse bizim diğer yollarımız hiç standartlara uygun değil değip kapatsınlar” şeklinde konuştular.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz