“Çalıntı Proje” Ulusal Ajans’ tan Geçti

  0
  241

  2014 tarihinde hazırlayıp sunduğu ancak ulusal ajanstan geçmeyen proje, okul yönetimi tarafından proje sahibinin izni olmadan yaklaşık iki sene sonra tekrara ulusal ajansa sunuldu ve proje ajanstan geçti.

  Eğitimci Cengiz Ergün’e ait olan “Gün 24 Saat geleceğin İçin 24 Dakika” adlı proje, proje sahibinin izni ve haberi olmadan TOKİ Akşemseddin Ortaokulu yöneticileri tarafından izinsiz kullanıldı.
  Ulusal ajanstan geçmeyi başaran ve noter tasdiki ile kendisine ait olduğunu ispatladığı “ Gün 24 Saat geleceğin İçin 24 Dakika” başlıklı projenin kendisinden habersiz şekilde ulusal ajansa sunulduğunu belirten Eğitimci Cengiz Ergün, konuyla ilgili olarak hukuki süreci başlatacağının altını çizdi.
  En büyük hayali projesi kapsamında  Doğan Cüceloğlu ile televizyon programı yapmak olduğunu belirten ve amacının eğitime katkı sunmak olduğunu belirten öğretmen, ressam ,oyuncu ve tasarımcı Ergün, duruma tepki göstererek, şunları söyledi:
  “Eski çalıştığım kurum olan TOKİ Akşemseddin Ortaokul’unda  projemi ulusal Ajans’a sunmuştuk ve proje Ulusal Ajanstan geçmedi. Yaklaşık 2 yıl sonra benden izinsiz projem, ulusal ajansa sunulmuş ve Ulusal Ajans’tan geçmiştir. Bu olaylara benzer olayları duyduğum için projemin noter tasdikini almıştım. İzinsiz kullanan buna onay veren tüm kişi , kurum ve kuruluşlardan davacı olacağım”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz