Çadırkentte Kutlu Doğum Etkinliği

  0
  49

  Ülkelerindeki iç karışıklıktan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin barındığı Adıyaman Konaklama tesislerinde AFAD Koordinasyonunda ve İl Müftülüğünün katkılarıyla ‘Kutlu Doğum’ etkinliği düzenlendi.
  Çadırkentte düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programına Adıyaman Konaklama Tesislerinden Sorumlu Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Arslan, Vali Yardımcısı Yunus Emre Altıner, TPAO Bölge Müdürü Savaş Bütün, İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, AFAD Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ ve Suriyeli sığınmacılar katıldı.
  Çadırkentteki program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Suriyeli küçük kız çocuklarının oluşturduğu ilahi grubu birbirinden güzel ilahiler seslendirerek, dinleyiciler tarafından duygu yüklü anlar yaşandı. Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Suriyeli sığınmacılara kavurmalı pilav ve tatlı ikramında bulunuldu.
  Programda Suriyeli sığınmacılara hitaben bir konuşma yapan İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, “Sizler bizim kardeşlerimizsiniz. Biz sizi Allah için seviyoruz. Siz Muhacir biz ise Ensar görevi yapıyoruz. Sizler mazlumsunuz. Size zulmedenler için yaşasın cehennem diyoruz. Küfür devam eder ama zulüm devam etmeyecektir. İnşallah yakın zamanda vatanınıza ve akrabalarınıza kavuşursunuz. Ülkenizdeki sıkıntıların bir an önce bitmesi için sizlere dua ediyoruz. Burada olduğunuz müddetçe bizim misafirimizsiniz. Memnuniyet ve samimiyetle sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. İnsanlığa ışık tutan, kardeşliği, paylaşmayı, vefayı ve mazluma sahip çıkmayı bizlere öğreten Hazreti Peygamberin doğduğu mübarek ay olan Kutlu Doğum Haftasının sizlerin kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum” dedi.
  Suriyeli sığınmacı Bilal El Dali ise konuşmasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’a ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine teşekkür ederek, “Türkiye gerçekten çok merhametli ve büyük bir devlet. Zalimlerin zulmünden kaçarken bizlere yüreğinizi ve gönlünüzü açtınız. Suriye halkı olarak sizlere şükranlarımızı sunuyoruz. Temennimiz bu kutlu doğum haftası vesilesi ile ülkemizdeki olayların sona ermesi ve vatanımızın huzura kavuşmasıdır. Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlediğiniz bu programla bizleri onure ettiğiniz için hepinize teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
  Öte yandan, Suriyeli çocukların söylediği birbirinden güzel ilahiler ve okunan dualar duygulu anların yaşanmasına neden olurken, okunan ilahi ve dualar sığınmacılar tarafından uzun uzun alkışlandı. Okunan ilahilerin ardından Suriye’deki zulmün sona ermesi için dua edildi.
  Çadırkentte düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programı, yapılan duaların ardından Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Arslan ve diğer katılımcılar tarafından Suriyeli sığınmacılara gül dağıtılması ile sona erdi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz