Çadırkentte 12 Derslikli Ek Bir Okul Yapılıyor .

  0
  24

  Ülkelerindeki iç karışıklık sonucu Türkiye’ye sığınan Suriyeli vatandaşların kaldığı Adıyaman çadırkentte 12 derslikli ek bir okul yapılıyor.

  Vali Mahmut Demirtaş beraberinde Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Arslan ve İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ ile birlikte Suriyeli çocukların eğitim sorununu çözmek amacıyla çadırkentte prefabrik olarak yapılacak 12 derslikli okul alanında incelemelerde bulundu.

  Çadırkentte prefabrik olarak yapılacak okul alanını gezerek incelemelerde bulunan Vali Mahmut Demirtaş, “Adıyaman´da ki çadırkentte Suriyeli çocukların eğitim görmesi için daha önce de 12 derslikli bir prefabrik okul yapmıştık. Mevcut okulun ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle 12 derslikli ek bir prefabrik okul daha yapacağız. Bu okulumuzda da 0-14 yaş arası küçük çocukların eğitim ve öğreniminin devamı sağlanacaktır.    Yapacağımız bu okul ile birlikte çadırkente toplam da 24 derslikli iki adet prefabrik okul kazandırmış olacağız. Daha önce açtığımız okul ve kurslarda yaklaşık 3 Bin Suriyeli öğrenci eğitimine devam etmekte idi. Yapılacak bu okul ile birlikte Suriyeli çocuklar daha geniş ve ferah bir ortamda eğitim ve öğrenimine devam etmiş olacaktır. Bu okullar Suriyeli çocukların eğitim ve öğrenimi için son derece önem arz etmektedir. Suriyeli sığınmacılar için burayı çadırkent dışında adeta bir sosyal yaşam alanı gibi inşa ettik. Onların rahatı için her türlü ayrıntıyı düşündük. Çok amaçlı kurslardan, çocuk oyun alanlarına, sahra hastanesinden onların eğitimine kadar her türlü ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak bu çadırkentimizi inşa ettik. Onların her türlü problemlerini devlet olarak imkanlarımız ölçüsünde karşılıyoruz”dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz