Bu Çocuklar Ekmeklerini Çöpten Çıkarıyorlar

  0
  124

  Adıyaman’da, yaşları küçük olan çocuklar mahalle ve caddelerde bulunan çöp konteyneri bulunan pet şişe ve naylon toplayıp hurdacıya satarak, geçimlerini sağlamaya çalışıyorlar.

  Küçük yaştaki çocuklar, okulda olması gerekirken Atatürk Bulvarında pet şişe ve naylon toplayıp hurdacıya satıyorlar.

  Her gün sabah saatlerinde yanlarında getirdikleri büyük telisler ile çöp konteyneri karıştıran küçük çocuklar, topladıkları atık malzemelerle okul masraflarını ve ailelerine destek olmak için çalışıyorlar.

  Yaşamın zorluklarına küçük yaşlarda alışan çocuklar, sabah saatlerinde yanlarına aldıkları çuvallarla çöplüklere gidiyor. Çöplüklerde topladıkları demir, bakır, kola şişesi, kaba plastik eşyaları toplayıp hurdacıya satan çocuklar, ailelerine yardım etmeye çalışıyorlar.

  Çocukları gören çevredeki vatandaşlar ise duruma tepki göstererek, yetkililerin bu çocuklara sahip çıkmadıklarını belirterek, sitem ettiler.

  Her gün bu çöplerin yanına onlarca çocuğun geldiğini belirten vatandaşlar, “Her sabah bu cadde ve diğer caddelerde çocukları görüyoruz, bu çocuklar hepimizin çocukları, bunlara sahip çıkmamız gerek, yetkili olanları göreve davet ediyoruz. Bu çocuklar sokaklardan alınarak eğitim yuvalarında eğitimlerine tamamlamaları gerek, ülkemize kaliteli kültürlü insanların yetişmesi için bu çocuklara sahip çıkmamız gerek, bu çocuklar bizlerin geleceğidir. Ülkemizin teminatları olan bu çocukları gözetmemiz gereklidir” diye konuştular.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz