Boynukara ve Vali Demirtaş’tan Karayolları Müdürlüğüne Sert Tepki

  0
  81

  Adıyaman Valiliği tarafından Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Bölge Müdürlüğünde yapılan toplantıda, AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara ve Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Karayolları 8. Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Sabaz’a sert tepki gösterdiler.

  Toplantıda bir sunum yapan Sabaz, yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Bunun üzerine Adnan Boynukara sunumun devam ettiği sırada devreye girerek, yaşadıkları sıkıntıları anlattı.

  Seçim çalışmalarında seçmenlerin yol yüzünden sürekli şikayetlerini dinlediklerini belirten Boynukara, esnafların da birçok şikayetlerinin olduğunu anımsattı.

  – MALZEMELER ADIYAMAN ESNAFINDAN ALINMIYOR

  En küçük bir malzemenşn bile dışarıdan alındığını ifade eden Boynukara, şunları söyledi:

  “En küçük bir malzeme için Elazığ Bölge Müdürlüğü ile yazışma oluyor. Küçücük bir malzeme bile Adıyaman esnafından alınmıyor. Gidip dışarıdan alınıyor. Adıyaman esnafı bu konuda şikayetçi. Altınşehir ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Saat Kulesi bölgesinde bir alt ve üst geçitlerin yapılması gerekiyor”

  Karayolları Bölge Müdürü İsmail Akduman ise bunun üzerine, “Bu algının neden oluştuğunu ve ne amaçla oluştuğunu bilmiyorum. Biz Adıyaman’da olmayan malzemeleri dışarıdan tedarik etmek zorunda kalıyoruz. Diğer malzemeleri şehir merkezinden alıyoruz. Çevre illerde yapılan alt geçitler istenilen bir duruma gelmedi. Trafiği rahatlatmadı. Amaca ulaşılmadı. Alt geçidin çok olumlu olacağını tahmin etmiyoruz ama bununla ilgili bir çalışma yapacağız” dedi.

  – İŞİNİZİ TEMİZ YAPIN

  Karayollarına Vali Mahmut Demirtaş da tepkisiz kalmadı.

  Karayollarını sert bir şekilde eleştiren Demirtaş, şöyle konuştu:

  “Adıyaman sizin gözünüzün önünde olan bir il, değil. Adıyaman’a buraya seçeceğiniz müteahhit gönderdiğiniz müteahhit elemanı, gerçekten işini seven, saygı duyan, sağ duyulu, prensip sahibi, ülkesini seven, Adıyaman’da teknik eleman müteahhitler olsa bizim sıkıntımız azalır. Bari az bir şey yapıyoruz, onu da temiz yapalım”

  – YAPILAN İŞLERİN İŞÇİLİĞİNDE PROBLEM VAR

  İşlerin işçiliğinde problem olduğuna dikkat çeken Demirtaş, “Yapılan işlerin işçiliğinde problem var. Ben başka bir ile gittiğim zaman yapılan işleri çok beğeniyorum. Bu Kahramanmaraş, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep olabilir, niye ben bizimkilere baktığım zaman o zevki alamıyorum. Denetimsizlik çok. Vali herşeyin peşinde koşturmak zorunda mı ?” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz