Boyları Küçük Yürekleri Büyük

  0
  60

  Engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye alınması için başlatılan kapak toplama kampanyası çerçevesinde Adıyaman Sevgi Anaokulu’nun minik öğrencileri, 250 kilo mavi kapak toplayarak, topladıkları kapaklarla Altınşehir İlkokulu 3. sınıf öğrencisi olan kas hastası Caner Tosun’a bir adet tekerlekli sandalye aldı.
  Vali Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, Sevgi Anaokulu’na giderek minik öğrencilerle birlikte 9 yaşındaki Caner’i Altınşehir’deki evinde ziyaret edip, tekerlekli sandalyeyi teslim etti.
  Tekerlekli sandalyeye kavuşmanın heyecanını ve sevincini yaşayan 9 yaşındaki Caner Tosun, örnek davranışlarından dolayı Sevgi Anaokulu öğrencilerine teşekkür ederek, arzu ettiği sandalyeye kavuşmasından dolayı çok mutlu olduğunu ve herkesin bu anlamlı kampanyaya destek vererek kapakların çöpe atılmamasını istedi.
  Vali Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş ise geleceğin yetişkinleri olan minik yavruların bu örnek davranışlarının gurur verici olduğunu belirterek, “Sevgi Anaokulu öğrencilerimiz bu kapakları topladıklarında Mavi Kapak Kampanyası sona ermişti. Ancak bir firma yetkilisiyle görüşerek, öğrencilerimizin mavi kapak topladıklarını ve bir tekerlekli sandalyeye ihtiyaç bulunduğunu ifade ettik. Firma yetkilisi de toplanan mavi kapakların gönderilmesi ile tekerlekli sandalye verebileceklerini söylediler. Öğrencilerimizin topladıkları kapakları göndererek, minik yavrumuz Caner’e bir sandalye almış olduk. Bugünde minik yavrularımızla birlikte Caner’i evinde ziyaret ederek sandalyeyi teslim ettik. Minik yavrularımızın böyle bir işe girişmeleri gurur verici bir duygu. Minik çocuklarımızın boyları küçük ama yürekleri çok büyük. Merhamet ve yardımlaşma duygusuyla yola çıkan ve böyle anlamlı bir yardıma vesile olan minik yavrularımızı yürekten kutluyor, onların bu davranışlarının herkese örnek olmasını diliyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz