Birlik ve Beraberlik Ruhu Darbeyi Önledi

  0
  60

  Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel; 15 Temmuz’da her şeyi planladığı zanneden FETÖ’nün, milletin birlik ve beraberlik ruhu ile püskürtüldüğü ifade etti.

  Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel yaptığı açıklamada, “15 Temmuz sürecinde Devletimiz ve milletimizin geleceğine yönelik çok uluslu desteğe sahip ihanet şebekesi FETÖ’nun gölgesinde gaflet, delalet ve hıyanet içerisinde bulunan dahili ve harici bedhahlarca yapılmaya çalışılan kalkışma; aziz milletimizin üstün vatan ve bayrak sevgisi neticesinde bastırılmıştır” dedi.

  Kalkışmanın hemen sonrasında Adıyaman Yeşilay’ı olarak en kutsal görev olan vatanı ve milleti her türlü bağımlılıktan koruma anlayışıyla meydanlardaki yerlerini aldıklarını belirten Özöncel, şöyle devam etti:

  “5 Mart 1920’de nasıl işgale karşı kurulmuş bir STK isek, yine aynı ruhla mücadele ettik, edeceğiz. Millet olarak verdiğimiz 240 şehit ve 2200 gazi kardeşimize ve 79 milyon ülke, bayrak sevdalısına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Yeşilay olarak himayelerinde bulunmaktan onur duyduğumuz Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Milletimizin özveri ve irade koyduğu, özlenen “Çanakkale Ruhu” tarihteki yerini almış; geleceğimiz için de birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin perçinlenmesine vesile olmuştur. Ülke ve millet olarak bu ve buna benzer ihanet faaliyetleriyle karşılaşmamak adına başta ailelerimiz ve çocuklarımız olmak üzere sorumlu olduğumuz tüm alanlarda kutsalımız olan değerlere sıkı sıkıya bağlı olma gerekliliğini hafızalarımıza kazımamız gerektiğine inanıyor; şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz