Bin Kadın Spora Başladı

  0
  127

  Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Adıyaman Kadın Sağlık ve Spor Eğitim Merkezi (AKSEM)’lere ilgi artıyor. İki farklı mahallede hizmete açılan merkezlerde, binin üzerinde kadın yararlanıyor.  

  Sosyal Belediyecilik anlayışı ile hizmet eden Adıyaman Belediyesi’nin, Altınşehir ve Yenimahalle’de kadınlara yönelik ücretsiz açmış olduğu AKSEM’lerde; Aerobik, Pilates, Fitness, Step, branşlarında uzman bayan antrenörler nezaretinde ücretsiz eğitimler veriliyor.

  AKSEM’lerde kadınlara özel koşu bandı, stepper, yatay ve dikey bisiklet, masaj, pilates band, dumbell set gibi spor aletinin yanı sıra, pilates salonu, sauna, buhar odası, duşlar yer alıyor.

  Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan; “Sosyal belediyecilik alanında görev yaptığımız süreçte birçok ilke imza attık.  Bunlardan biride Adıyaman Kadın Sağlık ve Spor Eğitim Merkezleridir. Altınşehir ve Yenimahalle’de olmak üzere iki adet merkez açtık. Merkezlerimize kadınlar yoğun ilgi gösteriyor, ilk etapta binin üzerinde kayıt aldık.  Bütün fedakârlığı ile ailenin temel taşı olan kadınlarımız, huzurlu, mutlu ve geleceğinden emin fertler yetiştirmek için olağanüstü gayret göstermektedirler. Dolaysıyla kadının olmadığı ya da ihmal edildiği toplumların sağlıklı olması, gelişme göstermesi mümkün değildir. Kadın Sağlık ve Spor Eğitim Merkezlerimiz haftanın altı günü alanında uzman antrenörlerimiz tarafından kadınlara ücretsiz eğitim vermektedir” dedi.INA_2977

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz