Bilen: “Çözüm Sürecinin Muhatabı PKK’nın Silahşörlüğünü Yapanlar Değildir”

  0
  78

  AK Parti Adıyaman İl Başkanı Seyfettin Bilen, Çözüm Sürecinin muhatabının PKK’nın silahşörlüğünün yapanların olmayacağını söyledi.

  Bilen, yaptığı açıklamada, Çözüm sürecini 7 Haziran’dan sonra bitirmek için ruhuna ve devamına süikastler düzenleyenlerin olduğunu ifade etti.

  Çözüm sürecini sabota edenlerin gerçek iradesini bütün millet olarak gördüklerini anlatan Bilen, şunları kaydetti:

  “Herkes buna tanıklık etti ama çözüm süreci bu muhatapların şahsına veya muhatapların varlığına yönelik değildir. Çözüm süreci bölgeye ve bölgede yaşayan vatandaşlara yönelikti. Bu demokratikleşme ile ilgili yasal düzenlemeler yapılmaya devam edecektir. Teröristlerle, örgütle kararlı bir şekilde mücadeleye devam edilecektir. Demokratikleşme çalışmaları devam edecek ama terörle mücadelede de olabildiğince, bugüne kadar olmamış bir şekilde, daha zorlu, daha isabetli sonuçlar alacak şekilde, terörle mücadeleye devam edilecek. Dolayısıyla bu çözüm süreci dediğimiz birlik, beraberlik ve demokratikleşme süreci çözüm süreci oldu. Bundan sonra nasıl bir isimle olursa olsun ama aynı damar bugüne kadar devam ettiği gibi bundan sonrada devam edecek. Bu irade hakim, bu olmasa olmaz ama bundan şunu kimse çıkartmasın. Bu boşluk olacak, bu boşlukta PKK veya diğer bağlı olan kolları KCK gençlik yapılanmaları kendilerine alan bulacakları değil, devletimiz buna müsaade etmeyecek, hükümetimiz buna müsaade etmeyecek”

  – YAPTIKLARININ KARŞILIĞINI BULACAKLAR

  Millete ve memlekete kılıç sallayanların, kurşun sıkanların, isyan edenlerin muhakkak yaptıklarının karşılığını bulacağını vurgulayan Bilen, şöyle devam etti:

  “Cezalandırılacaklardır, bu ayrımı yaptıktan sonra bölgenin halkı, bölgenin insanı, vatandaşlarımız, bütün yasal düzenleme tutun, biraz önce bahsettiğim gibi teşvik uygulamalarından tutun, sosyal yardımları olsun, kamu kurumlarda yasal düzenlemelerin çalışmaları yapılacaktır. Halkın muhatabı bölgenin tamamıdır. Ama PKK değildir. PKK’ya bağlı olan,  PKK’nın sözcülüğünü yapan, PKK’nın silahşörlüğünü yapanlar değildir. Halkın ta kendisi olmalıdır. STK’lardır, kanaat önderleridir, gerçek irade olacak”

  -HDP’NİN GERÇEK YÜZÜNÜ HERKES GÖRDÜ

  HDP’nin 7 Haziran’dan sonra gerçek yüzünü herkesin gördüğünü belirten Bilen, “7 Haziran’dan önce maske taktığını, PKK’nın sözcülüğünü yaptığını, riakarlık yaptığını, o kullandığı tılsımlı kelimelerin altında gerçek yüzünün bu olmadığını biliyorduk ama barış, kardeşlik adına, özgürlük kavramları ile milletin karşısına çıktılar. Millet de tamam bunlar güzel tablo, hakikaten alımlı kavramlar, yüzde 13 gibi oy verildi ama bu yüzde 13 oyla, o şımarıklıkla kalkıp hemen seçimden sonra, 1 hafta sonra, iki hafta sonra kalkıp yüzde 13 veren insanların çocuklarını katlettiler. Ve 1 Kasım’da bunu, bu milletin basireti nasıl al aşağı ettiyse, bu gerçek yüzü gördük. Dolayısıyla çözüm sürecinin gelişimi, çözüm sürecinin devamını, suiistimal eden, sonunda da sabota eden, bundan sonraki düzenlemelerinde muhatabı olmayacak” diye konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz