Besni’de Yurt İnşaatına Başlandı

  0
  493

  Besni’de 300 kişilik Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu inşaatına başlandı. Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet ERDOĞAN; “Yurdu önceki yıl yatırım programına aldırmıştık. Arsa ile ilgili imar çalışmaları tamamlandı. Hazineye ait 14.579 metrekarelik arsa Maliye Bakanımız ve Başbakanımızın onayından geçerek, yurt yapılmak üzere tahsis edildi.

   

  Haziran 2011 seçimleri öncesinde söz verdiğimiz projeleri bir bir gerçekleştiriyoruz. Bu zamana kadar yapamayacağımız hiçbir şeyi söylemedik. Ama ne söylediysek unutmadık yaptık. Verdiğimiz sözleri gerçekleştirmek, ihalelerin yapılıp inşaat çalışmalarına başlanması milletimize hizmet etmek, bizleri mutlu etmektedir. Çünkü asıl olan hizmet etmek, eser bırakabilmek, insanımızın hayır duasını almaktır.

  Yurt binamız,  altı katlı olup, odalar bir, iki ve üç kişiliktir. Odalarda baza,banyo,WC, lavabo bulunmakta, ayrıca mini buzdolabı ve sınırsız internet, basketbol ve voleybol sahası, kamelya sosyal tesis, yemekhane ve idari binalardan oluşmaktadır. 300 kişilik öğrenci yurdu TOKİ tarafından yaklaşık olarak 8 milyon 448 bin bedelle Sağır İnşaat LTD. ŞTİ. Firması tarafından yapılacaktır. 500 iş gününde tamamlanacaktır.

  İlçemizde mevcut bulunan Meslek Yüksek Okulu yaklaşık olarak 2.200 öğrenci mevcut olup, Merinos Mehmet Erdemoğlu yurdunda 150 erkek,180 kız olmak üzere toplam 330 öğrenci barınmaktadır.

  Mevcut yurdumuz barınma açısından yetersiz olup, dışarıdan ilçemize okumaya gelen öğrencilerimiz barınma konusunda çok mağdur olmaktadırlar. Yapımına başlanan 300 kişilik yurt ile birlikte yaklaşık olarak 630 öğrenci kapasitesine ulaşacaktır. Hayırsever hemşerimiz ERDEMOĞLU ailesinin yaptıracağı üniversite kampüsüne de bir alt yapı oluşturacaktır. Memleketimize hizmet etmekten büyük bir gurur yaşıyoruz. Çalışmalarımız sonucu memleketimize yapılan hizmet ve yatırımları bir bir gerçekleştiriyoruz. Eğitim camiamıza, ilçemize bu yurdun hayırlı, uğurlu olmasını diler, saygılar sunarım, dedi.

  foto¦şraf 1

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz