Besni’de Umreye Gidecek Vatandaşlara Seminer Verildi

  0
  139

  Besni İlçe Müftülüğü tarafından Merkez Haci Reşit Emre Camiinde umreye gidecek olan vatandaşlara bilgilendirme semineri verildi.

  Besni Hacı Reşit Camiisin de yapılan seminerde Çat Camisi imamı Hasan Doğan, Umre’de yapılması gerekenler ve kutsal topraklarda iken nasıl davranılması gerektiği hakkında vatandaşlara bilgiler verdi.

  İlçe Müftü Vekili Kiraz, “Her yıl düzenlenen umre programlarını bu yılda tertip etmiş bulunuyoruz. Her yıl ilçemizde umreye bir grup gönderirken bu yıl bu sayı daha da artarak iki grup şeklinde vatandaşlarımız kutsal topraklara ziyaretlerini gerçekleştirecekler. İlçe Müftülüğü olarak vatandaşlarımıza umre ziyaretlerinin öneminden bahsederek gerekli teşvik edici konuşmalarla bu sayı daha da artıyor. Malumunuz Hz. Peygamberimiz umre ziyaretlerinin günahlara kefaret olduğunu buyuruyor. Bu kardeşlerimiz de inşallah yapacakları umre ziyaretleriyle günahlarına kefaret etmesi için o kutsal topraklarda dua edecekler” dedi.

   

  14 Ocak tarihinde Besni’den Mekke’ye hareket edecek olan umrecilerin 16 gün Mekke ve 8 gün Medine’de olmak üzere 24 gün boyunca kutsal topraklarda kalacakları belirtildi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz