Besni’de İnşaat İşçisi Dolandırılmaktan Son Anda Kurtuldu

  0
  85

  Besni ilçesinde korkutarak suça karıştığını belirttiği inşaat işçisinden kendi hesabına 30 bin lira yatırtan kişi, polis tarafından yakalandı.

  Kendisini polis olarak tanıtan 34 yaşındaki Dursun Savun, Besni ilçesinde inşaat işçisi olarak çalışan Ömer Tercan’ı telefonla arayarak suça karıştığını ve aklanması için hesabına 30 bin lira yatırmasını istedi.

   

  Ömer Tercan, bankadan çektiği parayı Besni PTT şubesinden dolandırıcının hesabına yatırdı. Parayı yatırdıktan  sonra dolandırıldığını fark eden Tercan, durumu polise bildirdi.

   

  PTT şubesine gelen polis ekipleri, paranın aktarıldığı hesap bloke ettirildi. Daha sonra Adana İl Emniyet Müdürlüğü ile irtibat geçilerek dolandırıcının yakalanması için eş zamanlı operasyon başlatıldı.

   

  Operasyonda, Mardin’in Derik nüfusuna kayıtlı ve dolandırıcılıktan daha önceden suç kaydı bulunduğu öğrenilen Dursun Savun gözaltına alındı.

   

  Besni İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Tercan’ın dolandırılmaktan son anda kurtarıldığını belirterek, olası telefon dolandırıcılıklarına karşı vatandaşa uyarıda bulundu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz