Besni’de ‘Gönül Elçileri’ Projesi Anlatıldı

  0
  491

  Türkiye genelinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri’ projesi Adıyaman’ın Besni ilçesinde anlatıldı.
  Besni Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenen programa; Besni İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz, Besni İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan, Besni İlçe Jandarma ve Garnizon Komutanı Kurmay Binbaşı İsmail İri, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç, Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Kasap, Okul Müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını Besni İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz yaptı.
  Yılmaz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
  “Bugün ‘Kadına İkinci Bir Şans’ projesi için bir araya geldik. Bildiğiniz üzere geçen yıl Sayın Başbakanımızın eşi Emine Hanım’ın himayelerinde başlayan Gönül Elçileri Projesi’nin ikici kısmı ilçemizde hayata geçirilecek. Bu proje toplumda dezavantajlı kesimde olan bayanların topluma kazandırılması, daha önemli nitelikli hale gelmesi ve özellikle işi gücü kapasitesinin artırılması için yapılacak çalışmaları kapsıyor. Proje kapsamında da geçen hafta ilimizde Sayın Valimizin başkanlığında bu toplantının tanıtımı yapılmıştır. Bizde ilçemizde bu projeyi tanıtmak için bir araya geldik. İnşallah bizlerde Besnili olarak her zaman Adıyaman’ın yüzünü ağarttığımız gibi, bu projede de sizlerin desteğiyle Besni’nin sesini yeniden duyurmak istiyoruz. Besnili kadınlarımız için daha iyi şeyler yapmak istiyoruz. Dolayısıyla burada sizlerin desteği çok önemli. Bu konuda hepimizin yapabileceği şeyler var. Bizleri mahcup etmeyeceğinize inanıyorum. Toplantıya katılan herkese teşekkür ediyorum.”
  Yılmaz’ın konuşmasının ardından Besni Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ali Koca, projenin işleyişi ve hedef kitleleri hakkında bilgiler vererek projenin amacını anlattı.AW000255

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz